Tepelné čerpadlo GREE VERSATI

25. 09. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Uvažujete o řešení vytápění Vašeho domu? Pak jste se setkali se širokou nabídkou řešení rozdílných dodavatelů, výrobců i cen. Řešení získávání tepla ze země pomocí vrtů nebo zemních kolektorů je velmi nákladné a získávání tepla […]

Uvažujete o řešení vytápění Vašeho domu? Pak jste se setkali se širokou nabídkou řešení rozdílných dodavatelů, výrobců i cen. Řešení získávání tepla ze země pomocí vrtů nebo zemních kolektorů je velmi nákladné a získávání tepla z vodního zdroje zase velmi specifické – obojí pak vyžaduje důkladnou projektovou přípravu a řadu povolení. Proto bylo a stále je nejjednodušším a také nejlevnějším řešením tepelné čerpadlo vzduch-voda.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Výrobce GREE nabízí tento typ tepelného čerpadla pod označením VERSATI. Osvědčená značka působí na trhu již řadu let a nabízí zákazníkům vysoký komfort a účinnost. Tepelné čerpadlo technologií DC Inverter zajišťuje ekonomický provoz s precizním mikroprocesorovým ovládáním. Systém lze využít k topení podlahou, radiátory, fancoily a lze ho doplnit bojlerem pro přípravu teplé užitkové vody. Tepelné čerpadlo lze napojit přes internet na vzdálenou správu dispečinku a zajistit tak nepřetržitý dohled nad správnou činností systému.

Versati - venkovní jednotka

Versati – venkovní jednotka

Komfortní dělený systém

Tepelné čerpadlo GREE je dělený systém. Skládá ze dvou základních částí – venkovní a vnitřní jednotky. Venkovní jednotku o výkonu 8,5 až 16 kW lze instalovat do vzdálenosti 30 m od vnitřní jednotky. Lze tak snadno vybrat vhodné místo k umístění jednotky vzhledem k dispozici stavby i přání zákazníka. Hlučnost venkovní jednotky je minimální díky použité invertorové technologii. Kompresor i ventilátor je tak citlivě řízen s ohledem na aktuálně potřebný výkon. Navíc je možné zvolit režim TICHÝ PROVOZ, který sníží výkon všech motorů na minimum a dosáhne tak ještě o další 3 dB(A) nižší hladinu hlučnosti oproti běžnému provozu.

Vnitřní jednotka je dodávána v kompaktním nástěnném provedení a je standardně vybavena deskovým výměníkem Alfa Laval, oběhovým čerpadlem Wilo, expanzní nádobou, bezpečnostním a odvzdušňovacím ventilem, el. bivalentním zdrojem, průtokoměrem a řídící elektronikou s ovladačem a LCD displejem. Z vnitřní jednotky může být napojena topná voda přímo do topného systému podlahy, nebo do radiátorů, nebo do jednotek fan-coil.

Versati - vnitřní jednotka

Versati – vnitřní jednotka

Displej ovladače zobrazuje nastavení a provozní hodnoty, např. režim topení/chlazení, způsob regulace dle výstupní teploty vody/pokojové teploty/venkovní teploty, zapnutí a nastavení časovače, sepnutí elektroohřevu, funkce desinfekce, odmrazování, atd.  Ovladač také informuje o připojeném druhém okruhu (např. solárním), veškerých teplotách v systému a případných poruchách.

Návratnost = vysoká efektivita

V kombinaci s podlahovým topením nám tepelné čerpadlo zajistí návratnost investice do tří až pěti let oproti instalaci a provozu topení na zemní plyn. Další úsporu získáte smlouvou o dodávce elektrické energie v tarifu pro tepelná čerpadla. Cena elektřiny je v tomto tarifu téměř poloviční a vy pak platíte za celou spotřebu domu minimálně o 40% méně. Zaručenou návratnost lze garantovat i při špatných povětrnostních podmínkách maximálně do 5 let.

Versati - průřez

Versati – průřez

Tepelné čerpadlo GREE VERSATI nabízí komplexní řešení pro Vaše bydlení. Dlouhá záruka, vysoká efektivita (COP 4,5), sofistikované řízení a dostupná cena Vás jistě potěší.

Více informací získáte na www.gree.at

ZDROJ: PR článek společnosti TD metal s.r.o.

Kategorie: Novinky Vytápění
Tagy: Čerpadlo cerpadlo tepelná čerpadla vytapeni
Sdílejte článek

Diskuze