zdroj: Da-So Group s.r.o.

Teplo na terase

01. 10. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Pohodlně si prodloužit sezónu ve venkovním posezení již není doménou pouze kvalitních restaurací. Tzv. tepelné zářiče resp. infrazářiče se staly nejen designově atraktivními, ale také cenově dostupnými.

Kemper Group, italský výrobce, v Česku nabízí dvě alternativy vytápění, a to elektrické infrazářiče nebo tzv. tepelné zářiče na propan butan. Obě varianty pod názvem SOLEADO vyvíjejí teplo tzv. infra zářením, které je pro člověka přirozené.

Infračervené záření (IR – infrared) je elektromagnetické záření s vlnovou délkou větší než viditelné světlo. Infra záření zapříčiňuje zhruba 50% zahřívání Země, zbytek ohřevu způsobuje viditelné světlo. Infra záření není v podstatě tepelné záření, teplo vzniká absorbováním elektromagnetického vlnění.

zdroj: Da-So Group s.r.o.

zdroj: Da-So Group s.r.o.

V praxi to znamená, že infrazářiče v podstatě neohřívají vzduch, ale způsobují ohřev pouze pevných částic. Tímto se stávají velmi efektivními, jelikož vznikají velmi malé energetické ztráty oproti např. konvekčnímu vytápění, které principiálně ohřívá vzduch (konvektory, topné ventilátory apod.), který následně ohřívá pevné částice. Velmi zjednodušeně řečeno: energetická efektivita infrazářičů je od 60 do 95 %, energetická účinnost konvektorů je do 60%.

zdroj: Da-So Group s.r.o.

zdroj: Da-So Group s.r.o.

Výhodou tepelných plynový zářičů SOLEADO je jejich mobilita, nezávislost na elektrické energii a nenáročnost na údržbu. Nevýhodou tepelných plynový zářičů oproti elektrickým infrazářičům je nižší efektivita infra záření a nutnost nalézt vhodný prostor pro jejich umístění i když designem jistě neurazí.

Elektrické infrazářiče SOLEADO nabízejí maximální efektivitu infra záření, tzn. jeho využití v přenosu na teplo, přesnější směrování tepla a podstatně menší rozměry. Nesrovnatelnou výhodou elektrických infrazářičů je skutečnost, že je lze využívat také v uzavřených prostorech jako jsou koupelny, garáže, dílny apod..

Nevýhodou elektrických infrazářičů je nutnost připojení k elektrické energii a omezená životnost infra zářivek (dle typu infrazářiče 3 – 5 tisíc hodin, což z běžné praxe znamená 2 – 6 let), tyto se dají dokoupit zhruba za třetinu ceny infrazářiče.

Pokud se rozhodnete pro nákup tepelného zářiče resp. infrazářiče a nejste si jistí výběrem či množstvím, doporučujeme poradit se s odborníkem resp. s prodejcem, nevhodný nákup Vám může pokazit pohodu, pro kterou jste se rozhodli.

zdroj: Da-So Group s.r.o.

zdroj: Da-So Group s.r.o.

ZDROJ: PR článek společnosti Da-So Group s.r.o.

Kategorie: Vytápění
Tagy: terasa vytapeni
Sdílejte článek

Diskuze