zdroj Viadrus

VIADRUS připravil novou přestavbovou sadu pro oblíbený kotel Hercules

28. 11. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Od roku 2018 nebude možné podle zákona nově kupovat kotle plnící 3. emisní třídu, jejich provoz však v současnosti není nijak limitován. Proto je jednou z cest k ekologičtějšímu topení využití přestavbových sad – díky nim je možné změnit 1. či 2. emisní třídu na požadovanou 3. emisní třídu.

Společnost VIADRUS již v minulosti nabídla přestavbové sady pro vybrané výrobky ze svého portfolia. Pořízení nového kotle je totiž pro mnoho uživatelů poměrně zásadní investicí, která výrazněji zasáhne do rozpočtu. Přestavbová sada je však řádově levnější řešení, které umožní stávající kotel nadále provozovat bez porušování platných zákonů.

„Vzhledem k platné legislativě se přestavbové sady pro kotle 1. a 2. emisní třídy budou vyrábět pouze do konce roku 2017, poté budou dostupné pouze do vyprodání skladových zásob jednotlivých prodejců,“ vysvětluje Lucie Baránková, manažerka marketingu ze společnosti VIADRUS.

zdroj Viadrus

Ekologický provoz a nižší náklady

Dřívější přestavbové sady byly určeny pro kotle modely Hercules U22 a Hercules U26, které bylo možné díky přestavbové sadě proměnit na automatické kotle Robot, UNO, DUO nebo ruční kotel ECO – s výjimkou posledního jmenovaného se zvyšuje také uživatelský komfort, jelikož kotle mají automatické přikládání paliva.

Nejnovější přestavbová sada je určena pro kotel Hercules DUO s řídící automatikou GECO nebo Saphir, po přestavbě tak uživatelé získají kotel specifikace Hercules DUO Basic, který je možné provozovat i po roce 2022. Výhodami přestavěného kotle jsou mimo zařazení do 3. emisní třídy také:

• účinnost až 79 %

• podpora tří typů paliv – hnědé uhlí, černé uhlí, dřevní pelety

• automatický provoz kotle

• jednoduchá a časově nenáročná instalace

• nízké provozní náklady

Přestavbovou sadu je však nutno zakoupit ještě v roce 2017, posléze již nebude vyráběna. Reálné náklady na přestavbu kotle jsou ve výši cca 50–60 % ceny nového kotle. Doporučená cena VIADRUS je od 6 990 Kč bez DPH.

Legislativa

V závislosti na tom, do jaké emisní třídy kotel spadá, je omezeno jeho používání. V této souvislosti platí následující termíny:

• Od 1. 1. 2018 – zákaz prodeje kotlů 3. emisní třídy (možnost legálně zakoupit a uvést do provozu pouze kotle 4. a 5. emisní třídy)

• Od 1. 9. 2022 – Zákaz používání kotlů 1. a 2. emisní třídy (bez ohledu na to, kdy byly pořízeny)

ZDROJ: PR článek společnosti VIADRUS

Kategorie: Vytápění
Tagy: automatické kotle kotle Viadrus
Sdílejte článek

Diskuze