Výměna radiátorů je snadná, rychlá a…

14. 01. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

… rychle a efektivně se vám v úsporách projeví i investované náklady do výměny. Někdy je pro vás jako spotřebitele složité vyhodnotit, čím na cestě za úsporami za energie začít a kde se vám vaše […]

… rychle a efektivně se vám v úsporách projeví i investované náklady do výměny. Někdy je pro vás jako spotřebitele složité vyhodnotit, čím na cestě za úsporami za energie začít a kde se vám vaše investované náklady účelně projeví. Analýzy však dokazují, že absolutně prvním krokem k energetickému vylepšení budovy by měla být právě modernizace topného zařízení a k tomu náležejících komponentů. Důvod? Nová otopná tělesa včetně regulátorů se dají vyměnit rychle, pohodlně a bez velkých nákladů, nabízejí tak optimální poměr mezi náklady a užitkem. Navíc je u nich předpoklad, že všechna další energetická zlepšení budovy jejich účinky ještě posílí.


Je jasné, že řadě lidí se po zkušenostech s výměnou oken či zateplováním fasád jejich domu vybaví vzpomínka na prach a komplikace a představa výměny radiátorů v bytě je bude strašit, ale skutečnost je v tomto případě úplně jiná a zájem o informace spojené s výměnou radiátorů trvale roste. Například na webových stránkách našeho největšího výrobce radiátorů jsou pod titulkem Vyměňte starý radiátor za nový od loňského roku k dispozici podrobné informace o možnostech a výhodách, které přináší náhrada starých článkových radiátorů za moderní desková tělesa.

A podle analýz návštěvnosti je právě tato rubrika v centru pozornosti návštěvníků stránek. Rychle a přehledně se tady zájemce dozví, že výměna starých radiátorů za nové je velmi jednoduchá a rychlá a ani moc nestojí.

Na trhu jsou nyní nové speciální deskové radiátory pro rekonstrukce, které jsou už od počátku navrženy tak, aby jejich instalace byla možná na stávající rozvody. A výměna je skutečně velmi jednoduchá. Prvním krokem je sejmutí původního článkového radiátoru a odstranění (uřezání upevňujících háků ve zdi), druhým krokem je instalace uchycení nového radiátoru a nakonec instalace samotného nového radiátoru. Optimálním řešením pro snadnou náhradu starých článkových radiátorů je například nový deskový radiátor RADIK KLASIK-R, který je upravený pro rychlou náhradu starších článkových litinových nebo ocelových radiátorů s běžnou připojovací roztečí 500 mm.

Vše důležité o výměně starých radiátorů za nové najdete na www.korado.cz.

Kategorie: Vytápění
Tagy: byt radiator úspora vytapeni
Sdílejte článek

Diskuze