Kancelářský nábytek

Kancelářský nábytek – jeho výběr je důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát. Vhodný výběr totiž přispěje k celkové atmosféře prostoru a zaměstnancům se tak bude lépe pracovat.
9 nejžhavějších interiérových trendů
Design interiérů

9 nejžhavějších interiérových trendů

Kdy jindy se věnovat žhavým trendům, než v těchto žhavých dnech? Pokud tropická vedra trávíte nejraději schovaní za roletami a žaluziemi, máte spoustu času pouvažovat nad tím, jak ty nejnovější módní záležitosti ze světa bydlení a designu zakomponovat do svých domovů.

Jak si zařídit domácí pracovnu stylově a prakticky
Bílý psací stůl 

Jak si zařídit domácí pracovnu stylově a prakticky

Ne každá domácnost potřebuje velkorysou pracovnu, menší pracovní koutek se stolem a sezením však v dnešní „laptopové“ době najde uplatnění téměř všude.

Správné sezení s LD seating
Designový nábytek

Správné sezení s LD seating

Také vás bolí záda z celodenního sezení v práci u počítače? Trpí vaše tělo zbytečně kvůli nepohodlné židli? S židlí od českého výrobce sezení LD seating se s tím dá něco dělat.

Veletrh PRAGOINTERIER plný inspirace pro Váš dům i byt
Kancelářský kontejner

Veletrh PRAGOINTERIER plný inspirace pro Váš dům i byt

Mezinárodní veletrh bytového designu PRAGOINTERIER představí 14. – 16. března 2014 v historickém Průmyslovém paláci na Výstavišti v Holešovicích moderní design a v rámci jedné vstupenky nabídne také oblíbené Hrnčířské trhy, které představí lidovou tvorbu […]

Klidná kancelář v zahradě
Dřevěné zahradní domky

Klidná kancelář v zahradě

Pracovat doma je určitě fajn, ale má to i své mouchy. Neustále vás rozptyluje nevyprané prádlo, neumyté nádobí a neutřený prach, navíc velmi pravděpodobně stejně vysedáváte u svého stolu a pracujete na počítači. Potřebovali byste […]

Kancelářský nábytek

Práce je místo, kde během života trávíme nejvíce času, proto jsou požadavky na estetickou hodnotu pracovny opodstatněné. Kritéria, která ovlivní výběr nábytku, jsou kromě zmiňovaných estetických vlastností i finance, velikost kanceláře, počet pracovníků a pracovní doba, kterou v ní zaměstnanci stráví.

Kancelář

Kancelářský nábytek ve vlastním bytě

Mnoho lidí má možnost pracovat z domova a kancelářský nábytek nesmí chybět ani v jejich vlastní pracovně v pohodlí domova. Vhodně zvolený nábytek dokáže šetřit naše oči a páteř, proto, pokud máte možnost vybrat si podle sebe, zaměřte se na kvalitu.

Kancelářský nábytek doma

Zaměřte se na vývěr vhodného kancelářského stolu. Bude-li mít vhodné rozměry, nebudete se při sezení tolik namáhat. Plocha počítače by se měla nacházet na úrovni vašich očí. Jen tak si váš krk odpočine a nebudete nucení k hrbení se. Plocha stolu by měla být zároveň dostatečně velká, abyste při psaní mohli mít na stole položenou celou plochu předloktí. Ideální rozměry kancelářského stolu jsou 140 cm na délku a 70 cm na šířku. Výška stolu se pohybuje okolo 69 – 76 centimetrů, ale vše závisí na výšce sedícího. Při práci určitě oceníte, když budete mít na stole prostor i pro odkládání papírů a věcí potřebných k výkonu práce.

Kancelářská židle

Mezi kancelářský nábytek bezprostředně patří i židle. Ideální kancelářská židle je taková, kde je možnost nastavit všechny její části do vyhovující polohy. Na správnou výšku by mělo být tedy možné nastavit opěrku zad, hlavy, rukou a sedák. Důležité je pohodlné sezení a nejlepším výběrem je otáčecí židle.

Kancelářská židle

Kancelářský stůl

Ideální a zdraví prospěšné sezení je, když se chodidla dotýkají podlahy a jsou rovnoběžná se stehny. V mnoha větších kancelářích se používají klasické počítače, které mají své výhody. Dnes jsme už sice více zvyklí na laptop, ale u klasického počítače se méně hrbíme. To proto, že obrazovka není propojena s klávesnicí, a tak se můžeme dívat přímo. Pokud kancelář navštěvují klienti, měla by mít i konferenční stolek.

Kancelářský stůl

Estetická stránka kancelářského nábytku

Nejlepší atmosféru vytvoříte, když se vám bude kancelářský nábytek líbit i co se designu týče. Samozřejmě, když jste zaměstnavatel a zaměstnáváte větší počet zaměstnanců, není možné, aby se kancelářský nábytek líbil všem. Doporučuje se však vybírat světlejší odstíny, které působí pozitivněji. Zaměstnavatelé by měli myslet na to, že vzhled kanceláře je jejich vizitkou a měli by zanechat dobrý první dojem. Výhodou též bude, když bude nábytek z lehce udržovatelného materiálu, jakými jsou lakované nebo skleněné stoly.

Úschovna dokumentů

K odkládání dokumentů je nejlepší policová skříň, kterou sladíte se stolem či židlemi. Nejlepší však bude, když prostor příliš nepřeplníte kancelářským nábytkem, tehdy bude působit místnost méně stísněně. Výběr se bude lišit i tím, k jakému účelu kancelář slouží.

Kancelářský nábytek

Účetní budu potřebovat více prostoru na uschování dokumentů, než například grafičtí designéři či povolání, která k výkonu své práce potřebují skutečně jen počítač.Podle možností a potřeby by dokumenty ve skříních a zásuvkách měly být uloženy abecedně nebo chronologicky. Vhodnou součástí kanceláří jsou i skříně zaplněné odbornou literaturou.