Na trhu je v současné době velké množství dvou typů radiátorů – litinových a plechových radiátorů. Litina je velmi odolná a proto litinové radiátory mají velmi dlouhou životnost. Jsou vysoce kvalitní, poskytují vysokou tepelnou setrvačnost a také vypadají skvěle. Jedinou nevýhodou je vyšší cena, která vám však poskytne několik násobnou návratnost v průběhu dalších let. Litinové radiátory se využívají zejména v panelákových domech/bytech. Litina výborně vodí teplo a proto poskytují litinové radiátory dlouho příjemné teplo. Litinové radiátory mohou zabírat sice trošku více místa v místnosti, ale teplo, které poskytují stojí za to. Pro další zajímavé rady a nápady o bydlení si přečtěte naše články.

Reklama
5 nejčastějších mýtů o vytápění

5 nejčastějších mýtů o vytápění

Přestože vytápění řeší každý majitel nemovitosti, je tento obor stále plný mýtů a polopravd, díky kterým není vytápění efektivní a mnohdy se zbytečně prodražuje. Zeptali jsme se Ing. Jiřího Flassiga pracovníka infolinky bohumínské firmy VIADRUS, který denně zodpoví na desítky dotazů ohledně vytápění a ohřevu vody.

Nové luxusní designové radiátory Laurens

Nové luxusní designové radiátory Laurens

Exkluzivní hliníkové designové radiátory Laurens Cortinix dosahují díky inovovanému zadnímu topnému tělesu oproti předchozímu modelu vyššího výkonu o cca. 10-15%. Radiátory jsou velice elegantní a díky kombinaci barevně sladěných leštěných a broušených hliníkových krcích destiček mají moderní a velice luxusní vzhled. Barevné kombinace navrhl při příležitosti technologických úprav exkluzivně pro Laurens italský designer Andrea di