Svěží interiér pro nové Radiátorové studio

09. 10. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Nově zařízené Radiátorové studio firmy Laurens se nachází v novém polyfunkčním domě s názvem Rezidence Paví vrch na pražském Smíchově, jehož kolaudace proběhla nyní. O výběru tohoto nového obchodního prostoru rozhodlo nejen jeho strategické umístění, […]

Nově zařízené Radiátorové studio firmy Laurens se nachází v novém polyfunkčním domě s názvem Rezidence Paví vrch na pražském Smíchově, jehož kolaudace proběhla nyní. O výběru tohoto nového obchodního prostoru rozhodlo nejen jeho strategické umístění, ale i pojetí objektu, které je jednoduché, přitom velmi moderní a atraktivní.

Záměrem byl vtipný, svěží a moderně industriální interiér. Podstatné změny se dočkal celkový vnitřní design studia. Hlavní myšlenkou bylo zařídit interiér ve svěžím a moderně industriálním stylu s ohledem na ergonomii a příjemnou atmosféru. Rozdělení plochy Studia do zón umožnilo vytvořit a účelně zařídit příjemná zákoutí pro posezení a jednání s klienty. Z dřevěných opracovaných palet jsou navrženy všechny nábytkové díly, které jsou díky univerzálnímu rozměru vysoce variabilní a díky rustikální povrchové úpravě se dobře hodí i k litinovým retro radiátorům. 

DSC_9152foto-interier-studio-26-09 9

Slovo architekta

„Interiér jsem navrhoval s ohledem na jednoduché, vtipné a funkční detaily. Například jednací zóna k sezení vyrobená z paletového pódia, které je zespod osvětlené barevnými LEDkami a stylově doplněné například o atypický konferenční stolek vyrobený z litinového retro radiátoru a skleněné kruhové desky. Stojan jsem vytvořil z klasických malířských štaflí doplněných skleněnými policemi,“ říká autor návrhu interiéru Ing. arch. Jan Počepický.

Materiály použité při realizaci návrhu

Zvýraznění jednací zóny je podtrženo obkladem imitující režné zdivo, které bylo použito i na protější stěně, kde dotváří pozadí pro luxusní kolekci otopných těles. Příjemný a svěží vzhled dodává jednací zóně vertikální květinová výzdoba s živými rostlinami, která je umístěna na cihlové stěně podél jednací zóny. Materiálové a barevné řešení vychází z nabízeného sortimentu. Částečně byl koncept návrhu interiéru ovlivněn i novou polohou Radiátorového studia v industriální části Prahy – Smíchova.

foto-interier-studio-26-09 27foto-interier-studio-26-09 25Barevnost
interiéru vychází z korporátního grafického designu značky Laurens, jehož základem je červená s doplňkovou bílou a šedou. Velký důraz byl při navrhování interiéru kladen na nasvětlení prodejních ploch, o které se starají reflektory belgické značky. Doplňkové a pracovní osvětlení je pak doménou moderních LED svítidel, které jsou vtipně umístěny pod pódiem i nad květinovou stěnou. Nad konferenčním stolkem vyrobeným z litinového radiátoru je umístěno designové svítidlo, které osvětluje pracovní plochu skleněné desky.
Cílem bylo vytvořit jednoduchý a funkční interiér, který by dotvářel atmosféru pro luxusní designové radiátory česko-belgické značky Laurens.

foto-interier-studio-26-09 17

Interiér radiátorového studia Laurens

Lokalita: Radlická 3301/68, Praha 5 – Smíchov
Autor interiéru: Ing. arch. Jan Počepický
Termín realizace: 08/2013

 

 

 

  

 ZDROJ: PR článek společnosti Laurens Czech republic, spol. s r.o.

Kategorie: Design interiérů Novinky
Tagy: bydlení bez kolaudace design interier Litinové radiátory radiatory
Sdílejte článek

Diskuze