Masivní nábytek

Masivní nábytek Kdysi bylo dřevo jediným materiálem pro výrobu nábytku, a takový dřevěný masivní nábytek byl vždy pevný a kvalitní. Později se začal vyrábět nábytek i z jiných, levnějších materiálů. Mnoho lidí se však vrací zpět k masivnímu nábytku. Je to investice, která se vám v době několikanásobně vrátí. Masivní nábytek je zárukou elegance a dlouhé životnosti. Dřevěný masivní nábytek je vyráběn převážně z borovice a dubu. Masivní nábytek je také ideální pro svou zdravotní nezávadnost. Dřevo je přírodní materiál, a proto, pokud je na začátku správně ošetřeno, je nezávadné. Přečtěte si v našich článcích různé možnosti bydlení a zařízení domácnosti.
Dům 4-členné rodiny se ze standardní zástavby vymyká vzhledem i materiály
Masivní nábytek

Dům 4-členné rodiny se ze standardní zástavby vymyká vzhledem i materiály

Ve vilové čtvrti nedaleko centra města Zlín vyčnívá rodinná stavba, která je stálým domovem manželskému páru a jejich dvěma psím mazlíčkům. Řádově 30 až 70 let stará okolní zástavba předurčuje, že dům se co do vzhledu a použitých materiálů liší, svým rozsahem však ráz města respektuje. Opomenuty nesměly být ani nabízející se výhled na město a pochopitelně také finanční možnosti investora.

Nechte si vyrobit kvalitní postel z masivu přímo v truhlářství
Dětské postele z masivu

Nechte si vyrobit kvalitní postel z masivu přímo v truhlářství

Kvalita spánku a potažmo i celého života závisí ve velké míře na tom, v jaké posteli spíte. Její výběr je tedy velmi důležitý. Levné postele z velkých obchodních domů sice lákají na první pohled svou nízkou cenou, o kvalitě se tu dá však často minimálně pochybovat. Proto se spousta zákazníků raději obrátí na truhláře, kteří jim vyrobí opravdu poctivou postel přesně podle jejich představ. Pokud chcete zvolit jako materiál pro svou postel masiv, je to opravdu dobré řešení.

Originální nábytek inspirovaný přírodou
Designový nábytek

Originální nábytek inspirovaný přírodou

Dřevo, jako asi nejtradičněji vnímaný přírodní materiál, má své místo v interiérech snad jakéhokoli stylu. Vždy však v jiné podobě a jiném zpracování. Vlivem skandinávské, především dánské vlny trendů, se už i u nás stále více objevuje nábytek, nebo i celé interiéry, které ho ukazují v „neposkvrněné“, tedy minimálně opracované a hrubé podobě.