Dřevěný nábytek z masivu je stylovou i výhodnou volbou pro vaši domácnost

Dřevěný nábytek z masivu je stylovou i výhodnou volbou pro vaši domácnost

27. 03. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Zajímáte se o trendy v bytovém designu? Pak jste jistě zaznamenali, že se dřevo, snad nejtradičnější materiál vůbec, dlouhodobě drží na špičce popularity. Vždyť se také jedná o staletími prověřenou kvalitu a eleganci! Dnes je k dispozici v mnoha provedeních a úpravách, takže se hodí skutečně do každé domácnosti.

Proč zrovna dřevěný masiv?

Ať si kdo chce co chce říká, přírodní dřevo je prostě nádherné a žádný umělý materiál se mu nevyrovná. Masivní nábytek má ovšem mnohem více výhod, díky nimž je tak oblíbený. Má celistvou strukturu, je velmi bytelný, odolný a vyznačuje se dlouhou životností. Není výjimkou, když se kvalitně zpracovaný dřevěný nábytek v rodině dědí po několik generací – a stále dělá parádu. V posledních letech se čím dál více dostává do popředí požadavek ekologičnosti. Také zde splňuje dřevo jakožto obnovitelný přírodní zdroj veškerá kritéria. Výrobky z masivu jsou zdravotně nezávadné a nehrozí u nich ani výpary z průmyslového lepidla, s nímž se můžete setkat například u dýhy.

zdroj: Nábytok Mirek

zdroj: Nábytok Mirek

Není dřevo jako dřevo

O výhodách dřevěného nábytku již máte povědomí, a pokud vás přesvědčily, můžete začít přemýšlet o tom, pro jaký konkrétní typ se rozhodnout. Vybírat lze mezi dřevy měkkými a tvrdšími. Ta první jsou cenově dostupná i pro domácnosti s nižším rozpočtem, ovšem tvrdé dřevo má podstatně větší odolnost a investice do něj se vám dlouhodobě vyplatí. Všechny typy mohou být krásně zbarvené a mít zajímavou kresbu, více než estetické hledisko zde tedy hraje roli poměr cena versus kvalita.

Mezi tvrdými dřevy hrají prim buk a dub, mající velice podobné vlastnosti. Oba druhy se mohou pochlubit výbornou pevností a dobře odolávají nárazům i mechanickému poškození. Náročnější zákazníci si rádi připlatí za jejich zajímavou texturu a barvu. Mezi odborníky je dále vysoce ceněná bříza. Z měkkých dřevin je u nás nejčastější volbou smrk, který představuje dobrý kompromis. Jeho světlý povrch navíc nabízí široké možnosti barevných úprav do odstínu, který ladí do vaší domácnosti.

Konkuruje mu křehčí borovice, jež však výborně odolává vlhkosti a má krásnou barvu, která časem nebledne, naopak se zlepšuje působením pryskyřice. Pokud máte chuť na exotiku, výbornou volbou je například mahagon, teak a meranti, počítejte ovšem, že vůně dálky není zadarmo.

Nač si dávat pozor?

Ačkoliv je dřevěný masiv velice trvanlivý, vyžaduje určitou péči. Dřevu se nejlépe daří ve stabilních klimatických podmínkách bez teplotních výkyvů, naopak mu škodí přílišné teplo či sucho a především vlhkost. Proto si dávejte pozor, zda nábytek nestojí například příliš blízko u ústředního topení. Dopadají-li na dřevo přímé sluneční paprsky, může dojít ke změnám v barvě na exponovaných místech, ani umístění pod oknem tedy není ideální. Vlhkost vzduchu lze již dnes příznivě ovlivnit prostřednictvím odvlhčovačů a mobilních klimatizací. Nezapomeňte na pravidelné utírání prachu, který může vnikat do porézního materiálu. Ošetření ekologickými laky nebo voskem vyzvedne kresbu dřeva, aniž by uškodilo jeho barvě, a mnohonásobně zvýší odolnost.

zdroj: Nábytok Mirek

zdroj: Nábytok Mirek

Ucelený styl celé domácnosti přesně dle vašeho přání

Nábytek z masivu vnese do vašeho bytu atmosféru přírody, historie a elegance. Aby byl efekt dokonalý, nepostačí pořídit si pouze jeden reprezentativní kousek, nebo jím vybavit pouze kuchyň či ložnici. Ideální je zařídit celý byt v jednotném stylu. Pokoušet se kompletní sadu nábytku seskládat z kousků dostupných v běžných obchodech pravděpodobně nepřinese očekávaný výsledek. Měli byste se proto obrátit na společnost, která se specializuje výhradně na nábytek z masivního dřeva. U takového výrobce lze očekávat největší nabídku, jakož i výbornou kvalitu a spolehlivost. Hledáte-li doporučení, firma NabytekMirek.cz se v oboru pohybuje již od roku 1993 a její kolekce masivního nábytku se těší obrovské popularitě v celé řadě evropských zemí. Je na čase, abyste jejich kouzlo objevili i vy.

Krása dřevěného nábytku spočívá mimo jiné v tom, že je k dostání ve velkém množství stylů. Ať už si chcete zařídit bydlení v rustikálním nebo hypermoderním designu, případně si pozvat do bytu minulost v podobě retro stylu nebo historizujícího nábytku, masivní dřevo bude vypadat vždy skvěle. NabytekMirek.cz vychází vstříc veškerým alternativám. Mezi jeho kolekcemi tedy naleznete tradiční variantu, kouzelný selský nábytek, široký výběr rustikálního nábytku, nábytek v klasickém francouzském i provensálském stylu, minimalistický moderní nábytek, řadu v severském stylu i noblesní luxusní nábytek pro ty nejnáročnější nebo přírodní provedení nábytku s viditelnými suky. Také mezi zahradními kolekcemi si můžete vybrat nábytek, který skvěle zapadne do okolní přírody, nebo modernější variantu. Pro jaký design se rozhodnete, to už je pouze na vás. V každém případě si vnášíte do domácnosti skutečnou originalitu, protože každý kousek dřeva se svou specifickou kresbou je nenapodobitelným unikátem.

ZDROJ: PR článek společnosti Nábytok Mirek

Kategorie: Nábytek
Tagy: bříza buk dřevo masiv nabytek postel vlhkosti v bytě
Sdílejte článek

Diskuze