masivní nábytek

Masivní nábytek Kdysi bylo dřevo jediným materiálem pro výrobu nábytku, a takový dřevěný masivní nábytek byl vždy pevný a kvalitní. Později se začal vyrábět nábytek i z jiných, levnějších materiálů. Mnoho lidí se však vrací zpět k masivnímu nábytku. Je to investice, která se vám v době několikanásobně vrátí. Masivní nábytek je zárukou elegance a dlouhé životnosti. Dřevěný masivní nábytek je vyráběn převážně z borovice a dubu. Masivní nábytek je také ideální pro svou zdravotní nezávadnost. Dřevo je přírodní materiál, a proto, pokud je na začátku správně ošetřeno, je nezávadné. Přečtěte si v našich článcích různé možnosti bydlení a zařízení domácnosti.

Provensalská jídelna prostírání
Design interiérů

Jak si zařídit jídelnu v provensálském stylu

Nic vás nesblíží s rodinou a přáteli tak, jako nádherně prostřený stůl a dobré jídlo. U stolu s něžným francouzským šarmem a nezaměnitelnou vůní levandule vám bude chutnat slavnostně i obyčejná francouzská omeleta.

KUCHYNI od obývacího pokoje opticky odděluje široký sloup. Místy z něj vyčnívají cihly, které slouží jako poličky na suvenýry a drobnosti.
Design interiérů

Jednoduše zařízený byt se zdá mnohem větší, než ve skutečnosti je

Na první pohled jednoduše zařízený byt v centru Varšavy skrývá mnoho milých detailů, které mu dodávají nezapomenutelný ráz, stejně jako důmyslně použité barvy.

zdroj: Nábytok Mirek
Nábytek

Dřevěný nábytek z masivu je stylovou i výhodnou volbou pro vaši domácnost

Zajímáte se o trendy v bytovém designu? Pak jste jistě zaznamenali, že se dřevo, snad nejtradičnější materiál vůbec, dlouhodobě drží na špičce popularity. Vždyť se také jedná o staletími prověřenou kvalitu a eleganci! Dnes je k dispozici v mnoha provedeních a úpravách, takže se hodí skutečně do každé domácnosti.

Návštěvy domů

Dům 4-členné rodiny se ze standardní zástavby vymyká vzhledem i materiály

Ve vilové čtvrti nedaleko centra města Zlín vyčnívá rodinná stavba, která je stálým domovem manželskému páru a jejich dvěma psím mazlíčkům. Řádově 30 až 70 let stará okolní zástavba předurčuje, že dům se co do vzhledu a použitých materiálů liší, svým rozsahem však ráz města respektuje. Opomenuty nesměly být ani nabízející se výhled na město a pochopitelně také finanční možnosti investora.

zdroj Kährs, kpp.cz
Stavební materiály

Trendy u dřevěných podlah – stávají se dominantou interiérů, používají se i k obkladu stěn a stropů

Dnešní podlahové krytiny musejí splňovat jiné estetické požadavky než před deseti nebo dvaceti lety. Podlaha se stává dominantním prvkem interiéru. Zastavění nábytkem se minimalizuje, úložné prostory bývají součástí prvotních návrhů dispozičního řešení interiéru.

Nábytek

Nechte si vyrobit kvalitní postel z masivu přímo v truhlářství

Kvalita spánku a potažmo i celého života závisí ve velké míře na tom, v jaké posteli spíte. Její výběr je tedy velmi důležitý. Levné postele z velkých obchodních domů sice lákají na první pohled svou nízkou cenou, o kvalitě se tu dá však často minimálně pochybovat. Proto se spousta zákazníků raději obrátí na truhláře, kteří jim vyrobí opravdu poctivou postel přesně podle jejich představ. Pokud chcete zvolit jako materiál pro svou postel masiv, je to opravdu dobré řešení.

Velkým trendem ve všeobecnosti se stává návrat k manufakturní výrobě. Jídelní stůl UP z dílny rodinné dánské firmy Elements Optimal Denmark, jehož design vytvořili Tor a Nicole Servé, je vyroben z dubového dřeva z lokálních zdrojů. (foto: Elements Optimal Denmark)
Nábytek

Originální nábytek inspirovaný přírodou

Dřevo, jako asi nejtradičněji vnímaný přírodní materiál, má své místo v interiérech snad jakéhokoli stylu. Vždy však v jiné podobě a jiném zpracování. Vlivem skandinávské, především dánské vlny trendů, se už i u nás stále více objevuje nábytek, nebo i celé interiéry, které ho ukazují v „neposkvrněné“, tedy minimálně opracované a hrubé podobě.