Moderní kuchyně

Moderní kuchyně je svou podstatou výrazným prvkem moderní domácnosti. Ať už je jedná o kuchyni v novém či rekonstruovaném bytě nebo rodinném domku. Vždy bude působit nadčasově, moderně a elegantně především díky zvoleným materiálům a novým technologiím.
Nová designová varianta pro elegantní Boxsystem
Bytové doplňky

Nová designová varianta pro elegantní Boxsystem

Více prostoru pro odlišení při zachování přímých linií Boxsystému díky velkoplošným zásuvným prvkům z různých materiálů.

Chef Collection přináší čerstvý styl do evropských kuchyní
Chladničky

Chef Collection přináší čerstvý styl do evropských kuchyní

Ve spolupráci se špičkovými kuchaři, držiteli Michelinských hvězd, vytvořil Samsung sérii domácích spotřebičů špičkové kvality ušitou na míru evropskému zákazníkovi.

Moderní kuchyně

Moderní kuchyně se vyznačují vysokou mírou praktičnosti a funkčnosti. Jejich design se vyznačuje přímými čistými liniemi a detaily, které jsou tvořeny jednotlivým osvětlením, barvou a tvarem. Může být v jednoduchém či luxusním provedení. Moderní kuchyni můžeme pořídit v přijatelné cenové relaci nebo si za náročnější prvky připlatit.

Předtím než se rozhodnete pro moderní kuchyni…

Před samotným výběrem moderní kuchyně je dobré navštívit kuchyňské studio osobně a sdělit naše požadavky a očekávání. Především je nutné zadat rozměr místnosti, zda se jedná o samostatnou místnost nebo kuchyňský kout, který je součástí obývacího pokoje a zda je možnost počítat i s jídelním koutem.

moderní kuchyně

Nezbytným bodem je řešení jednotlivých rozvodů elektřiny, vody, odpadu a plynu; umístění oken a dveří. Odborná kuchyňská studia dokáží naše požadavky zpracovat a nabídnout vhodná řešení. Především půjde o samotné řešení jednotlivých komponentů kuchyně, jako jsou skříňky, jejich barevné provedené, skladbu materiálu a umístění kuchyňských spotřebičů ve 3D realizaci. Některá kuchyňská studia mají i PC program, kterým si můžeme dopředu navrhnout různé varianty řešení naší moderní kuchyně před samotnou osobní návštěvou.

Kuchyně na míru

Moderní kuchyně je ve většině případů vyrobena tzv. na míru. To ocení všichni, kdo mají buď podprůměrnou, nebo naopak nadprůměrnou výšku. Moderní kuchyně využívá veškerého nabízeného prostoru pro umístění jednotlivých komponentů, především jde o praktické a funkční využití. Vhodně zvolené materiály a jednotlivé provedení nám může zaručit kvalitu a nadčasovost. V tomto případě je nutné počítat s vyššími pořizovacími náklady, než v případě moderní sektorové kuchyně, která má ale jen omezené možnosti.

kuchyně

Barvy

Pro malé prostory je vhodné zvolit světlé barvy jednotlivých skříněk a zásuvek, protože nám daný prostor optický zvětší a prosvětlí. Jedná se především o moderní lamina, která si můžeme vybrat v lesklé nebo matném provedení. Nejoblíbenější je barva bílá nebo chamonix. Další oblíbené barvy jako mocca nebo tmavý antracit v kombinacích se světlým laminem se budou hodit do větších prostorů. Tento materiál je díky modernímu zpracování trvanlivější a velmi snadno se čistí. Je i cenově dostupnější oproti jiným materiálům. Dalším vhodnýma oblíbeným řešením může být jednotný lak, který dodá moderní kuchyni specifičnost. Mezi cenově dražší varianty patří dýha nebo masiv. Tyto materiály dodávají moderní kuchyni jistou dávku přirozenosti, jelikož jde o přírodní materiály.

Na výběr máme různé druhy tuzemských nebo exotických dřevin v mnoho kombinacích a provedeních.

Funkce a uspořádání skříněk

Jednotlivé skříňky a zásuvky jsou ve většině případů u moderní kuchyně zvoleny na bez úchytové dotykové otevírání. Jejich vnitřní uspořádání je navrženo tak, aby nám usnadnilo přístup k jednotlivým komponentům a kuchyňskému náčiní a zároveň přehledné, aby nám neubíralo drahocenný čas. Máme na výběr skříňky s výsuvným nebo výklopným mechanismem. Dobrým pomocníkem jsou skříňky speciálně navrženy na kořenky, potraviny, láhve nebo tříděný odpad. Vnitřní organizéry nám pomohou se rychle zorientovat ve výběru kuchyňského náčiní. Systém rolo nám schová malé kuchyňské spotřebiče jako jsou toustovače, kávovary nebo opékače. Výsuvný rozkládací stůl ocení všichni, kdo potřebují ušetřit čas a místo. Nezbytným doplňkem rohových kuchyní může být otočný karusel.

moderni-kuchyne-home_bydleni (3)

Jaká bude pracovní deska?

Součástí vybavení každé kuchyně je pracovní deska, která by měla být v patřičné výšce vzhledem k tomu, kdo ji bude nejčastěji využívat. Musí být odolná, snadno udržovatelná, pevná s dlouhou životností. Na výběr máme různé druhy materiálů jako je polymerní kámen, laminát, masivní dřevo, keramiku, žulu nebo křemen. Výhodná je pracovní deska z jednoho kusu bez spojů.

Moderní dřez pro moderní kuchyni

Dřez a vodovodní baterie jsou navrženy a zvoleny tak, aby zaručovaly svým designem, zpracováním, zvoleným materiálem a provedením kvalitu, ale také účelnost. A jejich vzhled zapadal do kontextu moderní kuchyně. Máme na výběr dřezy různých tvarů, které jsou vybaveny drtičem odpadu, závěsným košíkem nebo odkládací plochou. Baterie může být stojánková, páková, bezdotyková.

Pro prostor mezi horními a spodními skříňkami je vhodné zvolit takové materiály, které nám podtrhnou moderní ráz kuchyňské linky. Zvolený materiál muže být v provedení dřevotřískové nebo polymerní desky nebo barevného skla. Hlavním předpokladem je barevné provedení, které musí ladit s ostatními prvky v kuchyni.

moderni-kuchyne-home_bydleni (2)

Nezapomeňte na správné osvětlení

Osvětlení je důležitým a nezbytným prvkem každé kuchyně. Ať už jde o osvětlení pracovní plochy nebo celého prostotu. Stropní osvětlení by mělo dodat příjemné podbarvení celého prostoru. Při výběru bychom měli myslet i na funkčnost a design. Vhodně zvoleným osvětlením totiž můžeme v moderní kuchyni podtrhnout určité detaily. Velmi oblíbené je podsvícení jednotlivých poliček společně s matnou a lesklou kombinací materiálů. Na výběr máme klasické bodové nebo moderní osvětlení pomocí technologie LED.

Nezbytné kuchyňské spotřebiče

Dalším prvkem v moderní kuchyni jsou kuchyňské spotřebiče, jako je varná deska, mikrovlnná trouba, pečící trouba, myčka nádobí, digestoř, lednice a další. Spotřebiče si můžeme vybírat od různých velikostí a výkonu až po konkrétního tuzemského či zahraničního výrobce či dodavatele. Mohu být vestavěné i volně stojící. Vždy by měli splňovat především účelnost a hospodárnost. Velikost budeme přizpůsobovat počtu členů domácnosti. Dále by měli být v kuchyni umístěny tak, aby se s nimi mohlo lehce pracovat. Pokud je budeme mít jako vestavěné jejich důležitou součástí je kvalitní chlazení především u těch spotřebičů, které pracují při vysokých teplotách, aby nedocházelo k poškozování skříněk. Výhodné je si vybírat spotřebiče od jednoho výrobce či dodavatele.

moderni-kuchyne-home_bydleni (1)

Nábytek pro kuchyň

Jídelní nábytek nebo barová zákoutí s pultem a barovými židličkami je vhodné volit, tak abychom podtrhli specifický ráz moderní kuchyně. Důležité bude i počet členů v domácnosti, případně možnosti o rozšíření při rodinných sešlostech nebo oslavách. Materiál a barevné provedení je vhodné volit v kontrastu oproti kuchyňské lince, vždy se zachováním moderního designu.

Při výběru moderní kuchyně je vhodné volit takovou možnost, abychom vytvořili kuchyni nadčasovou s jemnými prvky z kvalitních materiálů a v zajímavém designu. Veškerá organizace skříněk, spotřebičů a jejich uspořádání by mělo splňovat náročná kritéria, funkčnost časovou nenáročnost a pohodlí pro rodinné příslušníky. Skříňky by měli být zvoleny tak, aby splňovaly kritérium jednoduché manipulace, vynikající spolehlivosti a přehlednosti.

V kuchyni se často setkáváme nejen k přípravě jídla a jeho konzumaci, ale i při různých oslavách a dalších příležitostech s rodinnými příslušníky nebo známými. Proto by mělo toto místo být takové, aby bylo pro všechny místem příjemným a útulným. Nejpříjemnějším zážitkem bude pro hostitele skutečnost, pokud moderní kuchyni hosté pochválí a budou se k nám díky ní rádi vracet.