Kuchyňská linka
Zdroj: Shutterstock

Kuchyňské trendy 2024: Všestranný prostor a bohaté barvy by neměly chybět ve vaší kuchyni

03. 06. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

Jaké prvky budou dominovat? Mramor, přírodní i umělý kámen, titan, mosaz a barva vína.

 

Všestranné prostory

Trendová kuchyně znamená všestranný prostor, který se dokáže přizpůsobit různým funkcím. Roste obliba kuchyňských ostrůvků s integrovaným sezením a úložným prostorem, díky kterým vzniká multifunkční centrum na vaření, stolování, ale i společenská setkání či dělání domácích úkolů.

Trendová kuchyně znamená všestranný prostor, který se dokáže přizpůsobit různým funkcím.

Trendová kuchyně znamená všestranný prostor, který se dokáže přizpůsobit různým funkcím. Zdroj: Shutterstock

Vrstvené osvětlení

Nejžhavějším trendem v osvětlení kuchyně je vrstvení. Výrazná závěsná svítidla nahrazují praktické integrované osvětlení pod skříňkami a podsvícení polic. Nezapomeňte na nástěnná svítidla, která přidávají nižší vrstvu osvětlení. Jemné doplňkové osvětlení využijete večer k vytvoření příjemné atmosféry.

Dřez zabudovaný v ostrůvku

Velmi silným nejen estetickým, ale i praktickým trendem v kuchyni je ostrůvek se zabudovaným dřezem, případně i varnou deskou. Ideálně tón v tónu. Největší oblibě se těší indukční vaření, protože se při něm tvoří méně výparů než při vaření na plynu. Co říkáte na kombinaci vínové kuchyňské linky a židlí, černého ostrůvku, černého dřezu a designových svítidel s oblými tvary?

Úložné prostory

Úložné prostory v různých podobách – skříňky, zásuvky, otevřené police – jsou nutností v každé kuchyni. Oblečte je do teplých odstínů a dopřejte jim exkluzivní úchytky. Platí: čím více, tím lépe. Vynikajícím řešením je skrytá spíž nebo zavírací pracovní prostor, kam ukryjete případný nepořádek nebo sušící se nádobí.

Úložné prostory v různých podobách – skříňky, zásuvky, otevřené police – jsou nutností v každé kuchyni.

Úložné prostory v různých podobách – skříňky, zásuvky, otevřené police – jsou nutností v každé kuchyni. Zdroj: Shutterstock

Mramor a kámen

Černý mramor s bílým žilkováním nebo podobný přírodní či umělý kámen působí exkluzivně a honosně. Výborně se kombinuje s nerezovým dřezem a se skleněnými policemi. Chladný efekt harmonizují dřevěné židle s hrubou tkaninou. I když je bílý mramor považován za rizikový materiál na pracovní desky z důvodu náchylnosti ke skvrnám, černý a žilkovaný akceptuje nedokonalosti, které vznikají při každodenním používání.

Bohaté barvy a luxus

Bílé, zelené a modré kuchyně ustupují do pozadí, do popředí se dostávají teplé barvy jako hnědá, vínová či bordó. Zajímavým prvkem je kontrastní kombinování nábytku a přírodního kamene či jeho imitace. V kuchyních uvidíme kombinování vzorů, lesklých a matných povrchů, titanové i mosazné prvky, stranou nezůstane samet, perleť, dokonce ani koberec.

Bílé, zelené a modré kuchyně ustupují do pozadí, do popředí se dostávají teplé barvy jako hnědá, vínová či bordó.

Bílé, zelené a modré kuchyně ustupují do pozadí, do popředí se dostávají teplé barvy jako hnědá, vínová či bordó. Zdroj: Shutterstock

FOTOGALERIE

 

Text: Sabína Zavarská
Foto: Shuttersrtock
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Kuchyně
Tagy: kuchyň kuchyňská linka trendy v bydlení
Sdílejte článek

Diskuze