Jaké jsou moderní sedací soupravy? Podle čeho se řídit při výběru a kde hledat inspirace? Trendy se mění jako v oblečení a doplňcích, architektuře, tak i v bydlení a interiérovém designu. Dnešní moderní sedací soupravy jsou minimalistické s čistými liniemi, jednobarevné a někdy v asymetrických tvarech. V poslední době se zaměřuje především na pohodlí s ohledem na účelnost – zda budou sedací soupravy určeny pro rodinu s dětmi, pro studenta, svobodného kariéristu nebo pro důchodce (anatomicky tvarované). Zjistěte více v našich článcích.

Reklama
Škola designu − část 3: Obývací pokoj

Škola designu − část 3: Obývací pokoj

Zařízení obývacího pokoje prozradí mnohé o životním stylu majitelů daného domu či bytu. Jelikož právě v něm se v průběhu dne tráví nejvíce času, zpravidla i nejvíce zhmotňuje představy majitelů o vlastním stylu bydlení. Sumář principů a rad, jak postupovat při jeho zařizování, vám nabízíme ve třetí části seriálu, který vzniká ve spolupráci se školou interiérového designu Design academy.

Obývací pokoj – první dáma vašeho domu

Obývací pokoj – první dáma vašeho domu

Obývací pokoj prozradí nejvíce oživotním stylu svých majitelů. Není to jen důsledek toho, že hosté obvykle tráví většinu času vobývacím pokoji, atak si podle atmosféry, kterou na nich tato místnost zapůsobí, utvoří nebo poopraví mínění oobyvatelích domu. Důležitější je, že tento pokoj zosobňuje prostor, vněmž se zhmotní nejvíce zpředstav ovlastním stylu bydlení. Potvrzením je isoučasná volnost výběru zvíce stylů avlivů.