Pohodlné sezení v malém prostoru

21. 06. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Řešení malého prostoru se často stává velkou výzvou, jak se vypořádat s nedostatkem místa. I od malého bytu totiž očekáváme, že nám bude sloužit prakticky stejným způsobem jako byt velký. V obývacím pokoji trávíme většinu […]

Řešení malého prostoru se často stává velkou výzvou, jak se vypořádat s nedostatkem místa. I od malého bytu totiž očekáváme, že nám bude sloužit prakticky stejným způsobem jako byt velký.

V obývacím pokoji trávíme většinu času a v případě bytu 1 + 1 je vlastně základní a jedinou plnohodnotnou místností interiéru. Důkladná koncepce prostoru se vyplatí. V obytném prostoru s menší rozlohou se zřejmě budete muset smířit s tím, že se vám nepodaří umístit klasické lůžko pro dvě osoby. V úvahu by připadalo pouze v bytech s vysokými stropy, kde by lůžka mohla být řešena v patře.

V současné výstavbě je ale nutné volit kompromis. 

Doporučujeme kvalitní rozkládací pohovku – nevyplatí se na ní šetřit, protože ji budete skutečně hodně používat. Ve dne bude plnit roli místa k sezení, relaxaci či sledování televize, zatímco v noci se promění v lůžko. Proto je nutné klást důraz i na kvalitu roštu a matrace. Pro trvalé spaní musí mít pohovka kvalitní rozkládací mechanismus, sedák nejlépe z PUR pěny nebo latexu, kvalitní rošt a odolné potahy, raději s dvojitým prošíváním.

Před nákupem pohovky si pečlivě změřte místo jejího určení. Může se vám totiž stát, že nákupem nevhodné sedací soupravy vytvoříte překážkovou dráhu, kterou začnete do měsíce spolehlivě nenávidět. Pokud máte samostatnou místnost na spaní, ale váš obývák stejně není nafukovací, vyberte si raději pohovku trojmístnou. Rozhodně zabere méně prostoru než sofa pro dva, ke kterému většinou musíte stejně dokoupit ještě alespoň jedno křeslo. 

     
Sofa Cord je navržena tak, aby byla použitelná každý den, proto se značka Soft Line postarala nejen o maximální zjednodušení manipulace, ale i o kvalitní polstrování. Italský designér Gino Caloutti je autorem návrhu multifunkční sedačky Scenik. Opěrák i područky je možné formovat do různých pozic. Na rozkládací pohovce, kterou zamýšlíte používat denně, se šetřit opravdu nevyplácí. Sofa Louisiana.
Jinak platí všechny obecné zásady: do malých prostor volte světlé barvy, sedící by se neměl dívat do stěny, ale spíše do okna nebo do prostoru. Pohovka by měla být spíše nízká a neměla by nikdy stát přímo u stěny. I když za ní zrovna nepotřebujete procházet, malý odstup opět prohloubí dojem z prostoru.
 
     
V malém bytě dejte prostor prvkům snadno uchopitelným a jednoduše pochopitelným. Chaise longue s názvem Otoman. Transparentní polykarbonát tvoří korpus sedačky s názvem Pop. Díky její průhlednosti ji v interiéru téměř nevnímáte. Design Piero Lissoni Se sedačkou, které můžete kupovat nové oblečky a ustrojit ji podle nálady, přišel holandský designér Marcel Wanders. Jeho kolekce má příznačný název Boutique Moooi.
 
Stolek pro větší komfort
Pohovku bez konferenčního stolku si určitě drtivá většina z nás nedovede představit. Ze svých nároků nemusíte slevovat ani v případě nedostatku prostoru, jen si zkrátka před nákupem jasně stanovte priority. Lepší bude stolek působící odlehčeným dojmem, ideálně se zakomponovaným úložným místem pro běžné drobnosti, například ovládání hi-fi soustavy. Ideální je mobilní stolek na kolečkách – takový, který umožňuje snadnou manipulaci.
 
Text: Andrea Mičková 
Foto: archiv firem
Kategorie: Design interiérů
Tagy: České sedací soupravy Levné rozkládací pohovky Moderní sedací soupravy obývací pokoj Rohová sedací souprava Rozkládací pohovky Rozkládací sedací soupravy Rozkládací sedačky sedacky sezeni
Sdílejte článek

Diskuze