Nářadí

Tito všestranní pomocníci dokážou ulehčit život nejednomu kutilovi, život bez nich si už ani nedovedeme představit.
Obyčejná dílna? Ne! Továrna na projekty
Nářadí

Obyčejná dílna? Ne! Továrna na projekty

Chytré zařízení dílny je předpokladem pro ergonomickou a bezpečnou práci. Přehledné uspořádání nářadí a pracovních materiálů usnadní další práci. Úložné prostory jsou zásadní zejména při skladování drobných dílů, jako jsou šrouby, hmoždinky a hřebíky. Zde je několik zásad pro správné vybavení kutilského doupěte.

Každá dílna si zaslouží skvělou výbavu
Nářadí

Každá dílna si zaslouží skvělou výbavu

Máte doma dílnu a potřebuje ji co nejlépe vybavit tím správným nářadím? Jste na správné adrese. V následujících řádcích se vám totiž pokusíme přiblížit, jaké nářadí by ani u vás nemělo v žádném případě chybět.

Nový byt bez ručního nářadí nezařídíte
Nářadí

Nový byt bez ručního nářadí nezařídíte

Pokud jste se někdy stěhovali do nového nezařízeného bytu, a nezařizovali jste jej stylem „Tohle si objednám, zítra mi to přivezte a támhle to postavte“, určitě nám dáte za pravdu. Česká nátura spíše velí k […]

Dům

Nářadí pro profesionály

Novinkou na trhu selektronářadím nejen pro profesionály je okrouhlý brusný kotouč sprůměrem 115 mm od firmy FEIN MULTIMASTER. Kotouč je určen primárně pro broušení velkých ploch.

Nářadí

nářadíVývoj nářadí jde velmi rychle dopředu, a tak to co naši dědové řezali ručně, dnes řežeme elektrickou pilou. Díky tomu jsme schopni používat velkou sílu těchto strojů i v místech, kde by to před pár lety nebylo možné.

I tak je ale dobré mít po ruce nářadí našich dědů, na které se dá vždy spolehnout. Mezi základní skupiny patří nářadí ruční, akumulátorové, elektrické a pneumatické.

Ruční nářadí

nářadí - HOMETento termín se souborně používá pro nářadí poháněné lidskou silou. Nářadí tohoto typu je natolik přizpůsobené člověku, aby bylo co nejvíce účelové pro konkrétní činnost. Mnohdy tak s použitím malé síly dovedeme i to, co bychom jinak nezvládli.

Samozřejmě zde najdeme i nářadí, které lze využívat různými způsoby, příkladem jsou kombinované kleště. Při výběru si všímáme hlavně toho, jak nám nářadí sedne v ruce nebo kolik váží.

Elektrické nářadí

nářadí - HOME bydleníTam, kde nestačí lidská síla nebo je namáhavé ji použít, perfektně poslouží elektrické nářadí. V této skupině najdeme spíše nářadí, které je možno díky jeho kombinovanému mechanismu používat i na více činností. Elektrické nářadí má spoustu výhod, například velikou sílu a kombinovanost.

Oproti tomu dovede být i velmi nebezpečné. Výběr nářadí není ani zde příliš složitý, záleží nám hlavně na síle, spolehlivosti a možnosti jeho kombinování na jinou pracovní činnost.

Akumulátorové nářadí

nářadí - HOME bydleníV místech bez elektrické energie, kde potřebujeme použít větší sílu, nám velmi dobře poslouží akumulátorové nářadí. Vývoj této skupiny nářadí se v poslední době značně posouvá vpřed. Kromě aku-vrtačky můžeme dnes koupit třeba aku-okružní pilu. Výběr těchto flexibilních pomocníků už není tak jednoduchý, jak tomu je ve výše uvedených skupinách.

Při výběru je dobré zohlednit dobu nabíjení a typ akumulátoru, výkon stroje, jeho odolnost a především také spolehlivost. Volte vždy spíše produkt s dvěma a více akumulátory.

Pneumatické nářadí

nářadí pro kutilyTato skupina nářadí je velmi specifická, uplatní se například ve stavebnictví či autodílnách. Využívá se zde tlaku plynu k přenesení či zvětšení síly. Kutil, který potřebuje v bytě něco opravit nebo v dílně něco postavit, si z velké části vystačí pomocí výše zmíněných skupin.

Mezi typické nástroje patří například pneumatické kladivo, lidově zvané sbíječka.