Řízené větrání ocení každý, nejvíce ale uleví alergikům

Řízené větrání ocení každý, nejvíce ale uleví alergikům

05. 06. 2020 Sdílet

Řízené větrání je nezbytným doplňkem moderních nízkoenergetických budov. Cílem je zajistit dostatečnou výměnu vzduchu v čím dál dokonaleji utěsněných domech.

Velkou úlevu pocítí v interiérech vybavených řízeným větráním každý. Sníží se únava, bolesti hlavy a šíření infekcí. Kdo však ocení tento technologický pokrok nejvíce, jsou alergici. Výrazným bonusem jsou totiž filtry, kterými systémy řízeného větrání běžně disponují. Do interiéru se dostává pouze čerstvý vzduch zbavený prachu, plísní i pylu, nejčastějších alergenů.

rekuperace KombiAir

Zdroj Schiedel

rekuperace KombiAir

Zdroj Schiedel

Na náš trh uvedla společnost Schiedel zcela nový systémem řízeného větrání s rekuperační jednotkou pod názvem KombiAir. Jeho hlavní výhodou je bezkonkurenčně nízká hlučnost, pouhých 34 dB, což je sotva slyšitelná hranice. Tím se řadí mezi nejtišší výrobky v konkurenci podobných zařízení. Další výhodou systému je jeho kompaktnost. Celý produkt je svou velikostí srovnatelný s komínovými systémy Schiedel a vejde se prakticky kamkoliv. Veškeré rozvody je nutné schovat do stropních podhledů ve fázi hrubé stavby domu. 90% účinností rekuperace tepla se jednotka KombiAir rovněž řadí k tomu nejlepšímu, co je možné na našem trhu pořídit.

Kategorie: Nezařazené
Tagy: Řízené větrání větrání s rekuperací
Sdílejte článek