Trápí vás doma plísně? Máte bolesti hlavy? Známe řešení!

31. 03. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Stále rostoucí ceny energií nás nutí šetřit náklady na vytápění, takže své domovy zateplujeme, montujeme nová okna a činíme vše proto, aby teplo neunikalo. To vše má ale i svou odvrácenou tvář. Častěji vás bolí hlava? Trápí vás dráždivý kašel? Máte plesnivé rohy v místnosti? Za to vše pravděpodobně může špatné větrání. Víme jak na to, aby bylo doma opět zdravě a příjemně!

Decentralizované větrání

Pojem decentralizované větrání může na první pohled vzbuzovat dojem něčeho složitého. Opak je pravdou. Klasickým příkladem decentralizovaného řešení jsou kamna v místnosti. Stejně tak může být každá místnost vybavena větracím přístrojem. Přístrojem, jehož výkon a úroveň řízení chodu odpovídá potřebám. Typickým zástupcem decentralizovaného větrání jsou kuchyňské digestoře odvádějící páru a pachy z vaření ven, dále pak ventilátory v koupelnách a na toaletách. Když si umíme zajistit decentralizované větrání v koupelně, na toaletě, proč to neudělat v místnostech, kde trávíme nejvíce času, především v obývacím pokoji a ložnici?

Když se řekne lokální větrací jednotka, mnoho lidí si představí něco velkého, hlučného, z čeho jde do místnosti studený průvan a co spotřebovává hodně elektřiny. Bývávalo, současná technika, kterou má k dispozici společnost KORADO, tyto obavy zcela vyvrací. Spotřeba motorů pohánějících decentralizované větrací přístroje pro jednotlivé místnosti konstruované s cílem snížit hluk na minimum se pohybuje v řádu jednotek až desítek wattů, přístroje jsou malé a téměř neslyšitelné.

ZDROJ: KORADO, a.s.

ZDROJ: KORADO, a.s.

 

Konstrukční přednosti decentralizované větrání

Žádné drahé rozvody, vzduchové kanály, bourání po celém domě a podobně. Jednoduše pořídíte větrací jednotky do místností, kde jsou nejvíce potřeba. Instalace je velmi jednoduchá, nevyžaduje žádné složité napojování na rozvody, vše se řeší lokálně v dané místnosti. Výhodou je snadná možnost řízení ventilace. Například když obyvatelé ulehnou v ložnici ke spánku, je třeba větrat jen v ložnici. U ostatních prostorů lze snížit větrání na minimum. Přes den zase můžete omezit větrání pouze na společenskou místnost, ve které trávíte nejvíce času s rodinou.

Vetraci-jednotka-zadveri

Zdravější než větrání otevřenými okny

K životu potřebujeme kyslík. Vzduch ho obsahuje přibližně 21,09 %. Pro náš život v uzavřených prostorech je důležité vědět, že dýcháním přidáváme do vzduchu v místnosti oxid uhličitý a tak v něm jeho obsah zvyšujeme a obsah kyslíku naopak snižujeme. Rada odborníků je pravidelně větrat. Jak ale můžeme větrat a dýchat „čerstvý“ vzduch, který je plný smogu a oxidu uhličitého, prachu a jiných drobných částic? Řešení existuje. Větrací jednotky obsahují filtry, které čistí vzduch. K dispozici jsou 3 volitelné filtry: hrubý prachový filtr, filtr s aktivním uhlím a jemný pylový filtr. Takto přiváděný vzduch, pak může být vhodným řešením i pro alergiky.

 

 

ZDROJ: KORADO, a.s.

ZDROJ: KORADO, a.s.

Řešení je zde!

KORADO přináší na trh hned několik zástupců v decentralizovaných jednotkách. Na výběr jsou větrací jednotky KORAVENT a větrací jednotky se zpětným získáváním tepla KORASMART. Pořízení větrací jednotky tedy nutně nemusí znamenat navýšení výdajů za energie, spíše naopak. Odměnou vám pak bude zdravější prostředí vašeho domova.

ZDROJ: KORADO, a.s.

ZDROJ: KORADO, a.s.

Ostatně nutnost dýchání se netýká jen našeho těla. Dýchat musí i stavební konstrukce! Černá plíseň v rozích, za nábytkem, někdy i znehodnocené prádlo ve skříních u vnějších zdí, to jsou důsledky, pokud toto pravidlo nerespektujeme. Moderní technika od společnosti KORADO v řízeném větrání může pomoci. Více na www.korado.cz

ZDROJ: PR článek společnosti KORADO, a.s.

Tagy: rekuperace Topení vetrani vytapeni
Sdílejte článek

Diskuze