Česká svítidla bodují ve světě

Česká svítidla bodují ve světě

31. 05. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Český design slaví další úspěchy. Simona Hrušková získala za návrh svítidla BENT pro společnost HALLA již třetí prestižní ocenění. Vše začalo koncem roku ziskem German Design Award 2017 v kategorii Special Mention. Další úspěch přišel hned na to v únoru, kdy svítidlo BENT obdrželo cenu iF Design Award 2017.

Nejnovějším oceněním je Silver A‘ Design Award v kategorii „Design Lighting Products and Lighting Projects“. Svítidlo ve tvaru úsměvu tak vykouzlilo talentované designérce úsměv na tváři již potřetí, když obstálo mezi tisícovkou nominovaných návrhů a oslovilo 80člennou mezinárodní porotu.

zdroj HALLA

zdroj HALLA

BENT je interiérové LED svítidlo, které na první pohled zapůsobí svým lehkým a hravým dojmem, který lze ještě podpořit různým barevným provedením – k dostání je v sedmi barevných variantách. Napájecí kabel je součástí závěsného systému z ocelových lanek, což přispívá k celkové eleganci a zachování vizuální čistoty svítidla i interiéru. BENT lze použít samostatně či ve skupině k vytvoření různých tvarových vzorů. Oblíbené je například uskupení do „kytičky“. Uplatnění najde v domácnostech, i v širokém spektru dalších prostorů, kde dokáže navodit příjemnou atmosféru.

Profil svítidla z práškově lakovaného hliníkového profilu ve tvaru úsměvu je opatřen ze všech stran opálovým difuzorem. Ten spolu se soustavou křivek umožňuje šířit světlo do velkého prostoru a zaručuje tak výborné světelné parametry. “Pracovala jsem s LED pásky, které jsou velmi flexibilní, a tak jsem je zkusila ohnout. Zjistila jsem, že díky ohybu světlo pokryje daleko větší prostor,“ vysvětluje pozadí návrhu mladá designérka a dále dodává: “jako inspirace mi posloužila závěsná houpačka a úsměv. Baví mě jednoduché, funkční věci s kouskem vtipu.”

zdroj HALLA

zdroj HALLA

Pokračování v designových úspěších

Simona Hrušková svým hattrickem navázala na úspěchy dalšího talentovaného designéra, Matúše Opálky, který stojí za návrhem svítidla INDI. I Minimalistický design těchto svítidel, rovněž navržených pro společnost HALLA, dosáhl na trojici ocenění v předešlém roce, kdy obdržel ceny iF Design Award, German Design Award a Lighting Design Award. Ještě předtím byl navíc oceněn samotný koncept svítidla – v roce 2014 získal Red Dot Design Award.

ZDROJ: PR článek společnosti HALLA

Kategorie: Novinky
Tagy: domácí spotřebiče led svitidlo
Sdílejte článek

Diskuze