Čistý vzduch do bytu

Čistý vzduch do bytu

27. 11. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Kolony aut v ulicích, komíny i další zdroje znečišťují vzduch, který každý den dýcháme. Doma se však můžeme chránit účinným ventilačním zařízením. Společnost Schüco si za systém VentoLife letos v prestižní soutěži German Design Award odnesla vítěznou cenu v kategorii "Energy".

Ventilační systém Schüco VentoLife

Ventilační systém Schüco VentoLife

Do okenního profilu integrovaný ventilační systém disponuje víceúrovňovým vysoce výkonným vzduchovým filtrem, který příchozí vzduch zbavuje nežádoucích nečistot – prachu a dalších částic, škodlivých pro lidské zdraví a vyskytujících se hlavně ve městech. Při recirkulaci je vzduch uvnitř místnosti čištěn tak kvalitně, že žádné další filtrační jednotky nejsou třeba. Nejmenší částice, alergeny a škodlivé sloučeniny pod jeden mikrometr se ze vzduchu odfiltrují s účinností 99,5 %. Vysoce účinného čištění vzduchu je dosaženo prostřednictvím těsně složené elektrostaticky nabité polypropylenové membrány, která je mimořádně odolná a výkonná. Vrstva vyrobená ze směsi aktivního uhlí a manganistanu draselného eliminuje nepříjemné zápachy, bakterie a toxické látky. Filtr, jehož výměna je jednoduchá, se v závislosti na provozu a úrovni znečištění ovzduší mění po šesti až devíti měsících.

German-Design-Award-2018_WINNER_verticalPřívod venkovního vzduchu do místnosti je zajištěn operativně skrze senzoricky řízenou vzduchovou klapku (monitoruje se vlhkost, úroveň znečištění tuhými látkami, míra znečištění prchavými organickými sloučeninami). Elektricky ovládaná klapka chrání před průvanem a deštěm i v otevřeném stavu. Zavírá se automaticky, pokud je kvalita vzduchu v místnosti nevyhovující. Display s LED diodami poskytuje aktuální informace o provozním stavu a kvalitě okolního vzduchu, v noci se světlo automaticky zhasíná. Jednotku lze do vybraných okenních i fasádních systémů Schüco zabudovat zevnitř i zvenku, horizontálně i vertikálně. Provoz probíhá s minimálními energetickými požadavky.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz.

Kategorie: Novinky
Tagy: LED diody okenní profily okna
Sdílejte článek

Diskuze