ČMSS dál zlevňuje úvěry, úrokové sazby začínají na 1,9 %

ČMSS dál zlevňuje úvěry, úrokové sazby začínají na 1,9 %

01. 04. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Českomoravská stavební spořitelna snižuje úrokové sazby zajištěných i nezajištěných meziúvěrů. Úrokové sazby tak od 1. dubna začínají na 1,9 % p.a.

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) snižuje s účinností od 1. dubna úrokové sazby svých překlenovacích úvěrů. Úroková sazba zajištěného úvěru TOP klesá o 0,2 procentního bodu a nově tak začíná na 1,9 %. U nezajištěných meziúvěrů typu Kredit 90 a Kredit 100 klesá úroková sazba o 1 procentní bod, nezajištěné úvěry lze v ČMSS získat od 4,4 %.

Dalších několik tisíc korun mohou klienti ušetřit na poplatku za poskytnutí úvěru. U nezajištěných meziúvěrů jej ČMSS nadále nebude účtovat, prodlužuje nabídku úvěrů bez vstupního poplatku až do konce června. Nově je přitom nabídka kromě úvěrů Kredit 90 a Kredit 100 rozšířena i na úvěr Standard.

„Stavební spořitelny v loňském roce zaznamenaly výrazný nárůst poptávky po úvěrech. Poskytly půjčky za více než 46 miliard korun, což byl nejlepší výsledek za poslední čtyři roky. Předpokládáme, že v letošním roce zájem dále poroste přes 50 miliard, za pokračujícím růstem budou především nízké úrokové sazby,“ uvedl místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.

„Silná pozice stavebních spořitelen je především v úvěrování rekonstrukcí a modernizací. Na novou kuchyň si klient zpravidla nevezme hypotéku a spotřebitelský úvěr je zbytečně drahý, navíc v průměru poskytovaný na menší částky. Úvěry ze stavebního spoření jde rovněž dobře kombinovat s aktuální vlnou dotací v rámci programu Zelená úsporám,“ dodal Manfred Koller.

Úvěry ze stavebního spoření jsou na historicky nejnižších úrovních. Podle statistik České národní banky dosáhla průměrná úroková sazba nových úvěrů na počátku roku 3,87 procenta (souhrnně zajištěných i nezajištěných), zatímco např. průměrná výše spotřebitelských úvěrů se pohybuje nad 11,7 procenta.

www.cmss.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: finance urokova sazba uvery
Sdílejte článek

Diskuze