ČMSS loni zopakovala silný rok v úvěrech i smlouvách

ČMSS loni zopakovala silný rok v úvěrech i smlouvách

25. 01. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

ČMSS v roce 2016 uzavřela 185 tisíc nových smluv o stavebním spoření a potvrdila pozici největší domácí stavební spořitelny. Velmi úspěšný rok prožila i v úvěrové oblasti, když uzavřela nové půjčky v objemu 23,4 miliard korun a zopakovala tak silný předchozí rok. V letošním roce chce ČMSS dále růst.

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) uzavřela v roce 2016 185 tisíc nových smluv o stavebním spoření, což je stejné množství jako v roce 2015. Průměrná cílová částka nové smlouvy v loňském roce vzrostla o procento na 430 tisíc korun. Stavební spoření tak nadále zůstává oblíbeným spořicím produktem, klienti navíc často počítají s budoucí možností využití úvěru. „Pro konzervativního klienta, který hledá stálý výnos, je stavební spoření stále nejvýhodnějším produktem, při optimální měsíční úložce dosáhne výnos klienta 3,2 % ročně. Navíc při zřízení spoření v současnosti získá klient budoucí přístup k velmi výhodným úvěrům s jistotou aktuální nízké úrokové sazby,“ dodal Manfred Koller.

„Na získávání nových klientů jsme se zaměřovali především v první polovině loňského roku. Naopak druhé pololetí bylo hlavně ve znamení úvěrů. Vůbec nejsilnějším úvěrovým měsícem byl listopad, kdy jsme uzavřeli půjčky za téměř tři miliardy korun, což byla největší jednoměsíční produkce za posledních pět let,“ vysvětlil Manfred Koller.

ČMSS tak za celý rok poskytla 30.695 úvěrů v objemu 23,4 miliardy korun. Počet poskytnutých úvěrů tak meziročně vzrostl o 4 %, naopak objem o 4 % poklesl. „V loňském roce jsme se více zaměřili na menší úvěry na rekonstrukce a modernizace, klesla nám tedy průměrná výše úvěru,“ vysvětlil Manfred Koller.

„Pro letošní rok nepočítáme se změnou pozitivního trendu, chceme minimálně zopakovat loňské prodeje a být našim klientům nadále stabilním partnerem a oporou při řešení jejich potřeb spojených s bydlením. Naší ambicí je v počtu nových smluv i objemu úvěrů růst trochu rychleji než poroste celý trh a dále tak navýšit naše tržní podíly,“ uzavřel Manfred Koller.

ČMSS je největší domácí stavební spořitelnou, ke konci loňského roku poskytovala své služby 1,25 milionu klientů a evidovala 1,41 milionu uzavřených smluv.

Kategorie: Novinky
Tagy: finance sporeni
Sdílejte článek

Diskuze