Do uzavření ankety „Řekni nám proč“ zbývají 2 týdny

02. 08. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Společnost Xella CZ, výrobce pórobetonu Ytong, vyhlašuje již druhý ročník ankety „Řekni nám proč“. Ptá se v ní, proč jste se rozhodli stavět z pórobetonu. Stačí, když zašlete krátký příběh ze stavby vášho rodinného domu a několik fotografií. Tři výherce čeká kolaudační párty hrubé stavby, kterou Xella CZ uspořádá pro celou rodinu, přátele či nové sousedy. Inspirovat se můžete příběhem, který byl oceněn v loňském roce.

Manžele Bendlovi si krátce po svatbě začali pohrávat s myšlenkou, přestěhovat se z menšího městského bytu v Trutnově na venkov. Odvážný záměr stavět svépomoci měl vliv na zvolený zdicí systém: „Na internetu nás zaujalo video „Neuvěřitelný příběh mého domu“, které jsme shlédli asi pětkrát, abychom se přesvědčili, že stavět z Ytongu je hračka a zvládneme to sami. V tom nás utvrdil i náš kamarád zedník,“ svěřil nám pan Bendl, proč se rozhodl stavět z pórobetonu Ytong.

„Na podzim jsme udělali základovou desku a na jaře si pozvali Ytong mistra, aby nám založil rohy stavby. Vše nám vysvětlil a ukázal a pak už stavba doslova rostla před očima. Náš přízemní domeček jsme vyzdili ve dvou, někdy ve třech lidech za pět víkendů,“ vzpomíná paní Bendlová. Ve svém příběhu mimo jiné ocenila, že pórobetonové tvárnice jsou tak lehké, že je mohla jako žena klidně nosit a podávat. Sama také zvládla namíchat maltu na celou stavbu, neboť nejde o tradiční směs z vápna a písku, ke které je zapotřebí míchačka. Lehká tenkovrstvá malta Ytong připomíná spíše lepidlo a připravuje se v kýblu s vodou pomocí obyčejné vrtačky.

Rodinný domek manželů Bendlových se nachází v Podkrkonoší, kde je po cely rok přeci jen chladnější klima, než v jiných částech republiky. Při výběru obvodového zdiva se proto stavebníci hodně zabývali tepelným komfortem a úsporami energií. „Volili jsme mezi tvárnicemi Ytong Lambda bez zateplení a souvrstvím Ytong Multipor s lepšími parametry. Nakonec zvítězila druhá možnost,“ vysvětluje pan Bendl. Aplikaci tepelněizolačních desek Ytong Multipor si manželé naplánovali dokončit v letošním roce. Přejeme této mladé rodině, ať se jim v novém domečku šťastně žije!

Více informací o anketě najdete na stránkách www.ytong.cz. Těšíme se na vaše příspěvky, které nám můžete posílat nejpozději do 30. srpna 2011.

Zdroj: Ytong

Kategorie: Novinky
Tagy: anketa porobeton rodinny dum
Sdílejte článek

Diskuze