Dřevěná stínící technika

17. 07. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

Dřevěné okenice, rolety a žaluzie jsou lety prověřené prvky zastínění a hodnotné dekorace domů. Dřevo patří k nejstarším stavebním materiálům a dnes se opět vrací do obliby díky svým užitným vlastnostem, dlouhé životnosti a dalším […]

Dřevěné okenice, rolety a žaluzie jsou lety prověřené prvky zastínění a hodnotné dekorace domů. Dřevo patří k nejstarším stavebním materiálům a dnes se opět vrací do obliby díky svým užitným vlastnostem, dlouhé životnosti a dalším nesporným výhodám oproti jiným materiálům.

Jeho uplatnění ve stavebnictví opět roste a je upřednostňováno před jinými materiály. Hlavními důvody jsou výhodné vlastnosti dřeva, zejména vysoká pevnost při poměrně nízké hmotnosti a dobré izolační vlastnosti. V případě správné konstrukce a povrchové úpravě je doba odolnosti velmi vysoká. Všechny tyto vlastnosti jsou velkou předností i při výrobě dřevěné stínící techniky.

Dřevěná stínící technika VOЇVO se vyrábí z výběrového dřeva: severského smrku, dubu, cedru, sibiřské borovice aj. Celý systém je navržen a vyroben tak, aby splňoval i ty nejnáročnější požadavky venkovního provedení. V povrchové úpravě speciální exteriérovou lazurou s obsahem impregnační složky a vrstvě exteriérového laku s UV filtrem je maximálně zdůrazněna kresba dřeva a zvolený barevný odstín zůstává vzhledové stálý a živý.

Vedle užitných vlastností je předností dřeva jeho dekorativní a estetická funkce, která je nesrovnatelná s ostatními materiály.

Kategorie: Novinky
Tagy: dřevo stineni
Sdílejte článek

Diskuze