Hafix – hliníkový systém z Přerova pro odvětrávané fasády

27. 06. 2013
Diskuze (1)
Sdílet

Provětrávané fasády už nejsou jen doménou velkých staveb, ale získávají si oblibu i mezi majiteli rodinných domů. Přerovská divize Hafix z rodiny Visimpex vyvinula pro odvětrávané fasády fasádní rošt, který zrychluje montáž, řeší roztažnost materiálu […]

Provětrávané fasády už nejsou jen doménou velkých staveb, ale získávají si oblibu i mezi majiteli rodinných domů. Přerovská divize Hafix z rodiny Visimpex vyvinula pro odvětrávané fasády fasádní rošt, který zrychluje montáž, řeší roztažnost materiálu a zajišťuje prakticky neomezenou životnost fasády.

Hliníkový montážní systém Hafix je vhodný pro takřka všechny druhy fasádních desek cementotřískové, sádrovláknité, vláknocementové a další obklady na bázi dřeva a kovu. 

„Při vývoji systému jsme vycházeli ze zkušeností, které jsme získali při projektu WINTECH SOLAR a ze zkušeností naší divize WINTECH, která se zabývá prodejem a vývojem spojovacího materiálu,“ říká Ing. Jan Valter, generální ředitel společnosti. „Složité a drahé systémy není těžké vymyslet, nejtěžší je dělat jednoduché a funkční věci,“ dodává.

Odvětrané fasády Hafix - Úchyt HAFIX 2 - hliníkový montážní systém

Odvětrané fasády Hafix – Úchyt HAFIX 2 – hliníkový montážní systém

Proč odvětrané fasády?

Rozdíl mezi klasickou a odvětranou fasádou je ve využití komínového efektu, který vzniká mezi obvodovou zdí a obkladovým materiálem. V letních měsících tento jev zabraňuje přehřívání obvodových stěn, kdy proudící vzduch ochlazuje zdivo. V zimních měsících zajišťuje vzduchová mezera společně s tepelnou izolací nižší spotřebu energie pro vytápění. Nespornou výhodou odvětraných fasád je také jejich vysoká životnost a snadná údržba, například díky instalaci samočisticích povrchů. Jednotlivé prvky fasády lze jednoduše vyměnit, takže odvětrané fasády se hodí například do oblastí ohrožených sezónními záplavami nebo do oblastí, kde je zvýšené nebezpečí poškození.

Životnost

Samotné obkladové materiály mají zpravidla vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům (cementotřískové desky Cetris, vláknocementové desky Cembrit, HPL lamináty FunderMax a další). Závěsný systém Hafix tvoří hliníkové profily s nerezovými spojovacími prvky, které zajišťují prakticky neomezenou životnost systému. Se systémem Hafix lze jednoduše řešit různé konstrukční detaily budovy (ostění, rohy budovy, nadpraží apod.)
U systému nehrozí poškození fasády vlivem roztažnosti materiálu, jako jsou deformace a praskání obkladových desek. Fasádní desky se uchycují k podkladní konstrukci pomocí speciálních H-úchytů a následně jsou zavěšeny na nosný rošt, který je tvořen speciálním Z-profilem. Systém tak umožňuje volný pohyb fasádních desek při jejich dilataci a nedochází tak k praskání v místech mechanického ukotvení. Systém je kompletně rektifikovatelný a jednoduchý na montáž.

Odvětraná fasáda - rodinný dům Dačice

Odvětraná fasáda – rodinný dům Dačice

Výhody odvětraných fasád se systémem Hafix

– snadná a finančně nenáročná instalace fasády bez nutnosti lešení

– jednoduchá výměna jednotlivých prvků fasády

– vysoká životnost a nenáročnost údržby fasády

– komplexní estetické řešení, zvýšení hodnoty budovy

– díky suchému postupu stavby lze fasádu instalovat za každého počasí a ročního období

– možnost vytvoření atypických architektonických prvků

– technická podpora konstrukčního týmu Hafix

– kompletní projektová dokumentace zdarma

– žádné náklady na zpracování odpadů během montáže

– přesná kalkulace

– eliminace stávajících nerovností fasády

 

www.hafix.cz
ZDROJ: PR článek společnosti VISIMPEX a.s.

Kategorie: Novinky
Tagy: fasada hlinik rodinny dum
Sdílejte článek

Diskuze

  • Dobrý den, je možné Váš systém použít na obklad soklu RD. Pokud ano, je možné použít pro obklad keramické obklady.

    Děkuji

    Stanislav