I komín potřebuje jarní úklid

I komín potřebuje jarní úklid

02. 02. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Díváte se při jarní obhlídce domu na komín a říkáte si, že je na čase ho vyměnit? Nedělejte zbrklá rozhodnutí, rekonstrukce komínu vás bude stát méně času i peněz. Důležité je při jeho obnově hlavně […]

Díváte se při jarní obhlídce domu na komín a říkáte si, že je na čase ho vyměnit? Nedělejte zbrklá rozhodnutí, rekonstrukce komínu vás bude stát méně času i peněz. Důležité je při jeho obnově hlavně vybrat tu správnou komínovou vložku.

Pokud si nejste jisti, zda komín rekonstrukci vyžaduje, posuďte několik hledisek. Prioritou je bezpečnost. Pokud komín nesplňuje nároky platných předpisů, rekonstrukce bude nevyhnutelná. Dalšími důvody je pak špatný tah komínu, přechod na jiný druh paliva nebo zapojení nového spotřebiče. Rekonstrukce je pak nutná, i pokud do místnosti proniká zápach spalin nebo původní vložka již nedokáže plnit svou funkci.

Než začnete s rekonstrukcí samotnou, je třeba váš komín řádně prohlédnout. Nejlépe uděláte, pokud si na prohlídku najmete profesionály – z firmy, která má s rekonstrukcí bohaté zkušenosti, například společnost Schiedel. Někdy může dojít ke komplikacím, takové případy, kterých je ale minimum, se řeší prohlídkou speciální kamerou. Provedení opravy nebo rekonstrukce spalinové cesty svěřte odborníkům, kteří nabízejí komplexní služby v oblasti vložkování komínů od návrhu a provedení až po připojení spotřebiče včetně revize spalinové cesty.

Komínové vložky můžeme vybírat z různých materiálů. Existují vložky keramické, nerezové a plastové. Volba je vždy závislá na druhu spotřebiče, a tedy i paliva. Vložkování již nevyhovujících komínů je nejpoužívanější způsob jejich opravy nebo rekonstrukce. Moderní spotřebiče paliv kladou zvýšené nároky na konstrukci a provedení spalinové cesty. Opatření stávajícího komínu kvalitní vložkou zabezpečí jeho další využití – ať už se stávajícím nebo novým spotřebičem. Technologie pro vložkování komínů jsou navrženy tak, aby celý proces probíhal shora bez nutnosti komín „otevírat“.

Kdy pomůže komínová fréza
Pokud rozměry komínu neodpovídají požadavkům, přistupuje se k frézování. Tato léty prověřená technologie spočívá v odebírání materiálu z vnitřní části komínu, čímž dochází ke zvětšování prostoru, aniž byste museli zasahovat do vnějšího pláště. Zvětšením prostoru, kudy proudí spaliny, můžete získat větší tah komínu a dostatečný prostor pro novou komínovou vložku.

„Komínová fréza Schiedel je speciální zařízení, které slouží ke zvětšování průměru komínových průduchů při rekonstrukcích a opravách. Do takto upraveného průduchu pak lze spustit vložku potřebné dimenze. Zařízení se spouští shora do komínu a lze jím frézovat jak přímé, tak částečně uhýbané komíny. Vyfrézovat je možné až 1/3 tloušťky stávajícího zdiva v závislosti na materiálu a technickém stavu. Tím je v naprosté většině případů zajištěno vytvoření dostatečného průřezu pro spuštění vložek a napojení nového spotřebiče,“ doplňuje Ing. Jiří Vrba z technického oddělení firmy Schiedel.

Technologii frézování lze použít u komínů, které jsou v přiměřeně dobrém technickém stavu, kde frézovaný průduch je průchozí a případné komínové zdivo je soudržné. Minimální průřez komínu, který lze frézovat, je 100 mm. Frézujeme-li komínové těleso se sdruženými průduchy, je možné frézovat pouze každý druhý průduch. Technologie frézování umožňuje využít stávající komínové šachty i k provozu moderních tepelných spotřebičů.

Pokud starost o komín nezanedbáte, bude vám sloužit ještě dlouhá léta.

Veškeré informace získáte na zákaznické lince 326 999 011 nebo na stránkách www.schiedel.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: komin kominova vlozka oprava komínu schiedel
Sdílejte článek

Diskuze