Reklama
Jak důkladně utěsnit komín, aby nezatékal?

Jak důkladně utěsnit komín, aby nezatékal?

Zatékání do střešní konstrukce přes komínové těleso není ničím výjimečným. Setkal se s ním téměř každý majitel rodinného domu. Ve většině případů problém spočívá v nedokonalé klempířské práci, která vyžaduje v tomto případě preciznost. Utěsnění nedokonalostí silikonem situaci dlouhodobě nezachrání.

Vyměňte si s kotlem i komín

Vyměňte si s kotlem i komín

V současných dnech vládne v Čechách, na Moravě i ve Slezsku akce Kotlíkové dotace. Ministerstvo životního prostředí dojednalo s Evropskou unií umožnit českým domácnostem vyměnit staré kotle na tuhá paliva za nové, ekologičtější.

S výběrem komína pomůže konfigurátor

S výběrem komína pomůže konfigurátor

Vybíráte komín? S aplikací konfigurator.schiedel.cz se během okamžiku zorientujete v tom, co potřebuje váš dům i kolik vás to bude stát. Internetová „kalkulačka“ je založena na jednoduchých příkazech a pro lepší představu doplněna kompletními vizualizacemi. Po zadání základních parametrů zde během chvíle zjistíte, jak bude komín z nabídky Schiedel vypadat a na kolik vás zvolená

S komínovou patou Schiedel UNI***Plus postavíte komín jednoduše a rychle

S komínovou patou Schiedel UNI***Plus postavíte komín jednoduše a rychle

Stavíte komín? Až dosud bylo nejnáročnějším a nejpracnějším krokem jeho založení. S inovovanou komínovou patou Schiedel UNI***Plus, jež představuje ucelený a kompletně smontovaný první metr komína, se tato část výstavby podstatně usnadní a zrychlí. Vlastní osazení se provádí bez jakéhokoli zásahu do konstrukce domu, obvykle na úroveň čisté podlahy.

Jak se dopracovat k funkčnímu komínu

Jak se dopracovat k funkčnímu komínu

Máte už negativní zkušenosti s vlhnutím komína, rychlým opotřebováním krycí desky, či dokonce vyhořením domu? Pokud ne, máte štěstí nebo kvalitní komín. Je však mnoho případů, kdy se stavitelé domů dali zlákat levnými řešeními komínových těles a po krátkém čase byli nepříjemně zaskočeni.

Poruchy a opravy komínů

Poruchy a opravy komínů

O tom, že doba komínů se vrátila, už dnes nikdo nepochybuje. Jde jen o to, zda je vrátíme do života v plné kráse, bez chyb instalace a údržby, v porozumění a technické shodě se spotřebiči a stavebními normami. Ublížit se dá i úplně novému komínu, na který se například připojil spotřebič nenáležitým způsobem…

Stavíme komín

Stavíme komín

Vývoj komínů a komínových systémů se nezastavil a podnětem k inovaci komínových těles jsou především zdroje tepla, tedy v tomto případě kondenzační kotle. Pokud dnes přemýšlíte o výměně komínu nebo jeho opravě, zřejmě je to proto, že chcete vyměnit i starý kotel za nový.

Komplexní řešení pro kvalitu vnitřního prostředí

Komplexní řešení pro kvalitu vnitřního prostředí

Zajistit optimální kvalitu vnitřního prostředí a bezproblémový chod oblíbených krbových kamen poté, co si namontujeme do novostavby těsná okna, není nic snadného. Vzduch pro hoření již neproudí přirozenou infiltrací, kamna nehoří a my se cítíme unaveni v důsledku nedostatečného přívodu čerstvého vzduchu. Celý proces je ale o mnoho jednodušší v případě použití systému Schiedel DUO.