Jak přežít parné léto?

Jak přežít parné léto?

02. 09. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Nejvíce tato problematika trápí obyvatele podkroví a bytů, kam sluneční paprsky dopadají většinu dne.

V dnešní době lidé stále více stavějí tzv. Multi-Komfortní domy. Díky jejich vlastnostem se jejich majitelé nemusejí obávat vysokých nebo naopak nízkých teplot.

Zajištění tepelného komfortu, tedy stavu, kdy se člověk cítí i za extrémních venkovních podmínek ve svém obydlí příjemně, lze vhodnou tepelnou izolací fasády domu, střechy i podlah. Kromě odpovídající tepelné izolace musí být plášť budovy také vzduchotěsný, aby zabránil neregulovanému proudění vzduchu ať už teplého v létě nebo chladného v zimě. Zapomenout se nesmí ani na odpovídající stínění oken,“ říká Ing. Karel Sedláček, Ph.D., manažer technické podpory Divize ISOVER společnosti Saint-Gobain.

Co je tepelný komfort?

Tepelný komfort neboli tepelná pohoda znamená dosažení takových tepelných poměrů, kdy člověku není ani chladno, ani příliš teplo, zkrátka příjemně. Ideální teplota v místnosti je 20 – 23° C. Důležitá je také rychlost proudění vzduchu a relativní vlhkost vzduchu. Úroveň komfortu ovlivňuje i rozdíl v teplotě vzduchu v místnosti a okolních povrchů (podlahy, zdí, stropu a oken).

www.isover.cz/pasivni-dum

Kategorie: Novinky
Tagy: okno pasivni dum
Sdílejte článek

Diskuze