Jak správně založit stavbu (nejen) z pórobetonu?

Jak správně založit stavbu (nejen) z pórobetonu?

06. 04. 2020 Sdílet

V posledních letech vzrostla popularita jednovrstvého zdění, která a skutečně nabízí řadu předností při výstavbě i užívání. Po stránce stavební však tyto konstrukce vyžadují dodržení několika poměrně snadných zásad, které napomáhají výsledné kvalitě a správnému fungování stavby.

Jedním z podstatných detailů je správné provedení založení. Pata zdiva (založení stavby) musí být vyřešena tak, aby zde neunikalo teplo a zároveň nevzlínala vlhkost. Pro založení stavby je v systému Ytong přímo produkt zakládací tvárnice Ytong Start , který je určen pro použití nejen pro stěny z tvárnic Ytong, ale i pro jakýkoliv zdicí systém. Při použití v kombinaci s vápenopískovými tvárnicemi nebo keramickými cihlami přináší dokonce vícero výhod.

Důvodem je, že tvárnice Ytong Start mají lepší vodivost ve svislém směru jako uvedené materiály a zároveň se lépe zpracovávají. Kladem pórobetonu Ytong je to, že umožňuje vytvořit v základech prostor pro teplenou izolaci. Například tvárnice tloušťky 450 mm se zakládají na tvárnice Ytong Start tloušťky 375 mm a zbylých 60-70 mm se doplní tepelnou izolací, která se vede až pod terén. Umožní to opravdu fungující a precizní založení stavby. Navíc výrobce Ytongu nabízí službu založení rohů zdarma – to ocení zejména svépomocní stavebníci, že jim pomůže s tímto krokem zkušený stavební mistr.

zakladaní stavby domu

Zdroj Xella

zakladaní stavby domu

Zdroj Xella

Kategorie: Novinky
Tagy: porobeton pórobetonové tvárnice
Sdílejte článek