zdroj: AGC Flat Glass Czech, a.s., člen AGC Group

Kalitelná lakovaná skla získala certifikát Cradle to Cradle Certified Silver

22. 12. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Další sklářský výrobek do rodiny šetrných výrobků. Kalitelná lakovaná skla Lacobel T: spojují design a jistotu bezpečného výrobku.

Škála lakovaných skel Lacobel T společnosti AGC, zahrnující 15 módních barev, je nyní certifikována Cradle to Cradle CertifiedTM Silver*.

Lakované sklo určené k tepelnému zpracování je odolnější, pevnější, bezpečnější a úspěšně prošlo hodnocením 5 kategorií kvality:
• výrobek je bezpečný pro lidské zdraví;
• výrobek samotný a systém výroby umožňuje obnovu a znovuvyužití materiálů, např. recyklací;
energeticky účinná výroba a využívání obnovitelných zdrojů energie;
efektivní využívání vody, jehož výsledkem je maximální kvalita vody po jejím použití;
• společnost je aktivní v oblasti společenské odpovědnosti.

Stříbrný certifikát Cradle to Cradle pro Lacobel T rozšířil portfolio produktů, které již toto ocenění získaly (skla Lacobel, Matelac, Mirox a Matelux) a společnost AGC tak může nabídnout mnohem širší možnosti použití výrobků šetrných k životnímu prostředí. Plochá skla nacházejí své uplatnění v interiéru (celoskleněné dveře, skleněné příčky, drobný nábytek, obklad stěn aj.) i v exteriéru (výplně dveří a oken, skleněné fasády, světlíky apod.).

Chcete-li se dozvědět více o široké škále sklářských výrobků oceněných C2C, navštivte www.yourglass.com nebo www.c2ccertified.org/products

C2C_Logo_2014_TM

Mezi firmy, které za své výrobky získaly ocenění Cradle to Cradle patří např. ECOVER (čistící prostředky), Ytong, Wienerberger (stavební materiály ) nebo výrobci kancelářského nábytku Herman Müller či Steelcase, Inc.

* Cradle to Cradle Certified je certifikační známka udělovaná společností „Cradle to Cradle Products Innovation Institute“.

zdroj: AGC Flat Glass Czech, a.s., člen AGC Group
Foto ©AGC Glass Europe

 

Kategorie: Novinky
Tagy: material sklo
Sdílejte článek

Diskuze