Kavkazská jedle – královna mezi vánočními stromy

Kavkazská jedle – královna mezi vánočními stromy

23. 11. 2020 Sdílet

K Vánocům neodmyslitelně patří stromeček, který se na Štědrý den rozzáří v celé své kráse. Většina lidí ho kupuje s předstihem, aby měli zaručen ten nejlepší výběr.

Jestliže chcete být ekologičtí a šetřit přírodu, zvolíte stromek řezaný. Ano, čtete správně. Tvrzení, že umělé stromky šetří přírodu, bylo už dávno vyvráceno. Podle odborníků z Vídeňské univerzity spotřebuje výroba a distribuce jednoho umělého stromku víc kyslíku, než kolik ho dokáže vyprodukovat několik stovek živých stromků po celou dobu růstu. Vánoční stromky se v současné době pěstují v pravidelných řadách na speciálních farmách, kde na místo každého uříznutého stromku hned přijde nová sazenice.

Kavkazská jedle

Zdroj: Mountfield

Nejoblíbenější volbou vánočního stromku je jedlička. Mezi jedlemi je pak nejkrásnější jedle kavkazská (Abies nordmanniana), která snese označení královna mezi vánočními stromy. Vyniká bohatou a pravidelnou korunou, až tři centimetry dlouhým jehličím, charakteristickou sytě zelenou barvou a má větve od paty až po špičku.

Kvalitní kavkazské jedle nabízí i letos ve svých prodejnách Mountfield. Stromy pocházejí z dánských plantáží a každý prošel přísnou kontrolou odborných inspektorů. Firma je nabízí ve dvou kvalitativních řadách: Standard a Premium. Vybírat lze mezi stromy o velikostech 1 až 2,5 m. Ceny začínají na 339 Kč.

Více informací na www.mountfield.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: kavkazská jedle Vánoce vánoční stromky
Sdílejte článek