KM Beta představuje nový výpočtový program

09. 09. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Nový program na výpočet potřebných střešních prvků s názvem KM BETA KALKULÁTOR připravila společnost KM Beta pro stavebníky, obchodní partnery, prodejny stavebnin, pokrývače, ale i projektanty. Nově jej využívají také zástupci firmy v rámci zákaznického […]

Nový program na výpočet potřebných střešních prvků s názvem KM BETA KALKULÁTOR připravila společnost KM Beta pro stavebníky, obchodní partnery, prodejny stavebnin, pokrývače, ale i projektanty. Nově jej využívají také zástupci firmy v rámci zákaznického servisu.

 

Oproti dosavadnímu programu je ten nový pochopitelně modernější při současném zachování jednoduchosti a přehlednosti. Výrazně pak usnadňuje práci s výstupními daty díky možnosti výběru varianty pro investora, pokrýv ače nebo stavebniny. Dále si lze vybírat i mezi tabulkou v programu Microsoft Excel a PDF verzí. Tabulka v MS Excel pak umožňuje dodatečné úpravy výstupu (například výše slevy, doplnění dalších položek) ve výstupní kalkulaci.

Nový výpočtový program také počítá pro uživatele s přednastavením jména firmy (pokrývačství, stavebnin nebo projekční kanceláře) a loga, které se budou na každém výpočtu ve formátu PDF automaticky zobrazovat. Jednou z dalších výhod novinky je fakt, že kalkulaci lze provádět i offline, tj. bez přístupu k internetu. Aby však byla kalkulace v aktuálních cenách, je třeba přes internet pravidelně aktualizovat ceníky jednotlivých prvků KM BETA. Automaticky je možné v programu přednastavit slevu odpovídající cenám na e-shopu a lze ji kdykoliv upravit dle potřeby.

Práce s KM BETA KALKULÁTOREM

Instalace programu se provádí z CD nebo z webových stránek www.kmbeta.cz. Po instalaci a prvním přihlášení již lze nastavovat základní parametry výpočtu (rezerva tašek na plochu, sklon střechy, protisněhové schéma, řešení hřebene, ochrana proti ptákům, základní výše slevy apod.). Další nastavení pak nabízí volba Distributor (zmíněné přednastavení loga a názvu vlastní firmy).

Záložka Ceník obsahuje proklik na aktuální ceník a na technickou příručku na www stránkách KM Beta, záložka Výpočet pak již zájemce provede samotnou kalkulací. Tady je nejprve nastaven typ domu, místo stavby a region (díky vyplnění tohoto údaje bude kalkulace obsahovat kontakt na daného regionálního manažera) a údaje o investorovi či zadavateli. Následuje možnost zadání dalších údajů o střeše nebo skok rovnou na výpočet prvků s využitím základního nastavení. Samotný výpočet prvků, resp. celkové ceny, je možné realizovat hned čtyřmi způsoby, od zjednodušeného využití nastavených tvarů střech, přes výpočet přímým zadáním množství jednotlivých prvků nebo zadáním ploch a zlomových hran až po podrobný výpočet podle jednotlivých tvarů ploch.

Formy výstupních dat
Výstupní data je možné získat hned ve čtyřech  variantách. První je kompletní varianta ve formátu PDF a obsahuje tři různé tabulky (základní nabídku potřebných prvků, doporučené prvky a doplňkové prvky) a nabídku KM BETA DOPORUČUJE, kde je uvedena ceníková cena, včetně ceny po slevě a výše úspory. Druhou variantou výstupu je zkrácená PDF verze. Zbývající dvě varianty jsou ve formě tabulek (MS Excel) upravených pro použití investorem nebo pokrývačem/stavebninami. Každý z uživatelů programu si tak může vybrat takový výstup, který mu nejlépe vyhovuje.

Kde KM BETA KALKULÁTOR získat
Program lze získat od regionálních manažerů KM Beta, kteří také poradí s jeho používáním. Dále, jak již bylo zmíněno, je distribuován na CD, a je možné si jej stáhnout také na www.kmbeta.cz.

Kategorie: Novinky
Tagy: materialy stavba Stavebniny Stavebniny online střecha
Sdílejte článek

Diskuze