Moderní markýzy nabízí elegantní stínění

12. 05. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Léto je v podstatě za rohem a slunce už svými paprsky začíná hodně hřát. Všichni se na příjemné teplo a dlouhé dny zcela jistě těšíme. Stoprocentně ale přijde doba, kdy budou sluneční paprsky na obtíž. Ano, v zahradním posezení u sklenky vína a něčeho dobrého na zub se vyplatí mít příjemný stín a chládek.

Zajistit jej lze různě. Nejčastěji se nakupují slunečníky. Ty ale nevypadají příliš hezky, často je odfoukne i menší vítr a nabídnou pouze malou porci stínu. Naším tipem jsou moderní markýzy. Jak tedy na jejich výběr?

Jaký typ volit?

Tato otázka by měla vyvstat jako první. Odvíjí se především od celkové koncepce provedení exteriéru, pohodlí a samozřejmě i ceny. Každý model se vyznačuje několika plusy i mínusy.

Ekonomické kloubové markýzy

Výhodnou cenu v kombinaci s kvalitou a efektivním stíněním nabízí kloubové markýzy. Jsou vybaveny speciálním mechanismem, který zajišťuje jejich rychlé roztažení i následné shrnutí.

markýza ATHENA zdroj Univers Tech

markýza ATHENA zdroj Univers Tech

Luxusní kazetové variace

Pokud si přejete luxusnější provedení, vsaďte na kazetové markýzy. Jejich hlavní předností je efektivní zasouvání do kazety. Když prší, jsou staženy. Jejich ochrana vůči dešti i větru je tak zajištěna. Pouzdra jsou navíc elegantní a ladí perfektně s vnějším vzhledem objektu.

slunečni plachta zdroj Univers Tech

slunečni plachta zdroj Univers Tech

Boční markýzy pro zajištění soukromí

Na trhu jsou i markýzy boční, nicméně ty se využívají spíše pro zajištění soukromí. O nějaké ochraně před sluncem či deštěm příliš řeč být nemůže.

markýza pegaus zdroj Univers Tech

markýza Pegaus zdroj Univers Tech

Ostatní důležité aspekty výběru

Dbát se vyplatí také na kvalitu konstrukce, jež musí být lehká a přitom bytelná. Potahová látka by měla odolat menšímu dešti a také větru. Nezapomeňte ani na výběr toho správného výsuvu. Manuální vysouvání zajistí klika s převodem a pohodlnější motorické elektromotor. Ať už sháníte jakékoli modely, markýzy Praha vám nabídnou spousty typů. Podívejte se sami do nabídky společnosti Univers.

ZDROJ: PR článek společnosti Univers Tech s.r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: markyzy zaluzie
Sdílejte článek

Diskuze