Moderní odemykání dveří přes klávesnici nebo čtečku otisků prstů

20. 02. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Hledání klíčů a trefování se tím správným do zámku vchodových dveří pravděpodobně známe všichni. Nejen tento opakující se „proces“ při odemykání a zamykání chytře nahrazuje nový modulární systém pro ovládání vchodových dveří Schüco Door Control […]

Hledání klíčů a trefování se tím správným do zámku vchodových dveří pravděpodobně známe všichni. Nejen tento opakující se „proces“ při odemykání a zamykání chytře nahrazuje nový modulární systém pro ovládání vchodových dveří Schüco Door Control System (dále DCS) s volitelnými prvky, jako je např. čtečka otisků prstů či kódová klávesnice. Tento automatizovaný systém ovládání dveří se při montáži dokonale zapustí nejčastěji přímo do dveřního profilu. Povrch z kvalitního černého skla tak zaručuje elegantní čistý vzhled.

Moderní princip kontroly a ovládání dveří přináší obyvatelům rodinných domů vysoký stupeň zabezpečení. Upřednostňuje se zde personifikovaný vstup přes kódové klávesnice či čtečky otisků prstů (biometrické údaje). Se systémem Schüco DCS tak odpadá nejen dokola se opakující hledání klíčů, ale i další překážky a komplikace, které mohou nastat například při vstupu nebo naopak vycházení malých dětí či handicapovaných osob. Vhodný ovládací modul se jednoduše namontuje do uživatelsky pohodlné a bezpečné výšky.

K uživatelskému komfortu přispívají i další volitelné moduly, například reproduktor a mikrofon, video modul či senzor pohybu. Každé dveře jsou tudíž individuálně opatřeny výkonným komunikačně řídicím systémem, který lze dle preferencí dovybavit o modul bodového LED osvětlení, domovní číslo s podsvícením a zvonek.

Schüco Door Control System zdroj: Schüco

Schüco Door Control System zdroj: Schüco CZ

Promyšlené ovládání

Modulární zařízení DCS je vyjma nainstalovaného komunikačního dveřního systému Schüco kompatibilní i s dalšími technologiemi. Mohou to být chytré telefony, IP sítě či dokonce sofistikované systémy automatizovaného řízení budov, dle mezinárodního standardu KNX, a to za účelem zjednodušení a sloučení všech prvků automatizace do jediného systému.

Systém je nositelem dvou významných ocenění iF product design award a red dot design award.

Samotná odborná montáž není složitá, přispívá k tomu nejen modulární struktura, založená na jednoduchém „klip“ principu, ale i kódovaná kabeláž, předpřipravená k elektrické instalaci.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz nebo www.schueco.de/dcs.

Kategorie: Novinky
Tagy: dvere zvonek
Sdílejte článek

Diskuze