Nechte se inspirovat designovým hotelem

06. 09. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

I v hotelovém pokoji se můžete inspirovat při zařizování vlastního domu či bytu. Jedním z míst, které takovou inspiraci nabízejí, je Pytloun Grand Hotel Imperial v Liberci. Celkem 29 designových pokojů navrhovalo 22 předních českých architektů a designérů, a hotel je díky tomu opravdu zajímavou studnicí nápadů.

Již při vstupu do hotelu zjistíte, že design je tady opravdu důležitý. Majestátně působící prostory v černé barvě skvěle doplňuje zlaté kovové ostění a vše důstojně završuje obrovský lustr od firmy Lasvit, který vznikl podle návrhu Maxima Velčovského. Nese název The Cloud a je tvořen 98 opálovými koulemi s různou intenzitou osvětlení. Světlo vydává pouhá třetina z nich, jeho odraz v ostatních ale vyvolává impozantní dojem světelného oblaku. Působivá podívaná, a to jsme ještě nenahlédli do pokojů.

Grand_Hotel_Imperial_-_Kavarna

Právě v nich je totiž možné sledovat využití nejrůznějších materiálů na stěnách, podlaze i nábytku. Stěny Jizerského pokoje jsou obložené dubovým dřevem, v jiném pokoji můžete zase na stěně vidět kamenný obklad, cihelné pásky, industriálně laděnou imitaci betonu a nebo takzvanou kamennou dýhu, tedy tenkou vrstvu velkoformátového kamenného bloku, se kterou se velmi snadno pracuje a přitom na stěně vypadá skvěle. Podlahu většiny pokojů tvoří koberce nejrůznějších barev a designů, za pozornost ale jistě stojí i podlahy z vinylu nebo dubová mozaika, která je v pokoji Hunting Room dokonce využita i k částečnému obkladu stěn a plynule přechází až do nábytku.

Grand_Hotel_Imperial_-_Restaurace_Zlaty_Kohout_-_Snidanove_menu-(1)

V pokojích také uvidíte, do jaké míry mohou barvy podlah i stěn ovlivnit výsledný dojem. Na stěnách proto nenajdete jenom bílou barvu nebo jemné pastelové tóny, ale také výrazně tmavé odstíny hnědé, šedé či fialové. Skvěle pak působí také kombinace žluté a zelené ve spojení s nábytkem a dalšími doplňky v pokoji s názvem Industrial Flat.

Pytloun Grand Hotel Imperial využívá nejmodernější technologie a v celé řadě pokojů je proto možné vidět využití LED pásků. Ty jako doplněk hlavního osvětlení dokreslují zabarvení stropních podhledů, čela postele nebo okenních závěsů. Barvu jednotlivých částí lze ovládat a je tak možné snadno doladit celkovou náladu místnosti. Pokoj s názvem Linie světla dokonce LED pásky využívá jako hlavní osvětlení a jak se můžete přesvědčit na vlastní kůži, je to opravdu ojedinělý zážitek.

V koupelnách hotelu Imperial najdete moderní velkoformátové obklady imitující kámen i drobné skleněné mozaiky. Uvidíte zde využití výrazných barevných obkladů, ale i to, že ani čistě bílá koupelna rozhodně nemusí působit fádně a sterilně, jak je vidět například v pokoji White Box. V některých koupelnách jsou místo obkladů na stěnách využité stěrky, voděodolné barvy nebo už výše zmiňovaná kamenná dýha. Velmi zajímavé je také sledovat, jak nenásilně je možné zakomponovat vanu do prostoru ložnice a vytvořit tak skvělé místo pro dokonalou relaxaci, ale i romantiku, jak se to povedlo architektce v pokoji zvaném Vádí.

Pytloun_Grand_Hotelu_Imperial__-Recepce

Nás tip je tedy jasný. Udělejte si výlet do Liberce a v Grand Hotelu Imperial si naživo vyzkoušejte, jak se bydlí v pokojích navržených známými architekty. Uvidíte, že si odtud jistě přivezete i inspiraci pro zútulnění vlastního domova.

www.imperialliberec.cz

ZDROJ: PR článek

Kategorie: Novinky
Tagy: hotel ubytovani
Sdílejte článek

Diskuze