Nová technologie v zasklení oken – okna s antikondezačním efektem

Nová technologie v zasklení oken – okna s antikondezačním efektem

18. 03. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

AGC přichází s technologickou novinkou. Nové izolační sklo THERMOBEL TG ANTI-FOG je dalším významným krokem ve vývoji izolačních skel. Opravdu dobře tepelně izolovaný dům nebo administrativní budova jsou dnes již nutností. Téměř dokonalá izolace v […]

AGC přichází s technologickou novinkou. Nové izolační sklo THERMOBEL TG ANTI-FOG je dalším významným krokem ve vývoji izolačních skel.

Opravdu dobře tepelně izolovaný dům nebo administrativní budova jsou dnes již nutností. Téměř dokonalá izolace v podobě užití plastových, dřevěných nebo hliníkových oken, případně hliníkových fasád se zasklením formou izolačních trojskel však s sebou přináší některé nepříjemné průvodní jevy, například zamlžení oken z exteriéru. Fyzikální zákony jsou neúprosné. Pokud je venku velmi chladný a zároveň vlhký vzduch, dochází na vnějších tabulích oken ke kondenzaci vody. V našich zeměpisných šířkách je to velmi častý jev na podzim a na jaře. Zamlžení funkci ani kvalitu oken neovlivňuje. Naopak dokazuje, že stavba je opravdu dobře izolovaná. Přes takto zamlžené plastové či hliníkové okno však není vidět i několik hodin denně a esteticky nevypadá příliš dobře. A protože zateplení nově postavených rodinných domů, rezidenčních projektů nebo administrativních budov se neustále zdokonaluje, bude ke kondenzaci a zamlžení skleněných ploch docházet stále častěji.

Mnoho architektů i projektantů se snažilo tento jev vyřešit, ale bez úspěchu. Přední evropský výrobce skla společnost AGC Glass Europe přichází s novinkou, která tento problém řeší.Vyvinula trojskla s antikondenzačním efektem, která minimalizují zamlžení oken z exteriéru. Jde o řadu THERMOBEL TG ANTI-FOG, kterou jako první na trhu zařadila do svého výrobního programu společnost RI OKNA, a. s., jeden z hlavních českých výrobců plastových a hliníkových oken a hliníkových fasád.

Řešení spočívá v tom, že je vnější strana skla potažena transparentním pyrolytickým povlakem. Jeho úkolem je udržet teplotu vnější strany oken na vyšší hodnotě, a tak výrazně omezit vznik kondenzace na vnější tabuli. Takto navržené izolační trojsklo THERMOBEL TG AF TOPN+ kombinuje antikondenzační vlastnosti zasklení s dokonalou tepelnou izolací trojskla, a uspokojí tak i ty nejnáročnější požadavky na významný prvek každé budovy, jakým plastové, dřevěné či hliníkové okno bezesporu je.

Více informací o tomto produktu společností AGC a RI OKNA naleznete na webových stránkách www.YourGlass.com, www.anti-fog.cz a ri-okna.cz

Kategorie: Montáž plastových oken Novinky Seřízení plastových oken
Tagy: okna zaskleni
Sdílejte článek

Diskuze