Nové vydání časopisu HOME 1-2/2021 právě v prodeji

Nové vydání časopisu HOME 1-2/2021 právě v prodeji

22. 02. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

V nejnovějším vydání časopisu HOME najdete 50 nejlepších interiérů roku, nejdůležitější otázky o hrubé stavbě domu, trendy letošního roku a ještě mnohem více...

Editorial

Kofeinový maraton

Víte, jaký je nejlepší dárek pro ženu, která má během období pandemie home office? Ne, není to přepravka s vínem, ale jste blízko. 🙂 No přece nový kávovar! Našla jsem si ho pod stromečkem a úplně mi změnil život. Mám pocit, že kvůli němu ráno vstávám a „díky“ němu v noci nespím.

Zvýšené dávky kofeinu se nejvíc projevily během mé novoroční „čistky“. Ta samozřejmě začala tím, že jsme se novému kávovaru snažili najít místo. Jelikož byl větší, nestačilo se jednoduše zbavit toho starého. Chtělo to důmyslně uspořádat celou kuchyňskou linku. Každou dávkou voňavé kávy se do mě vlila neskutečná touha všechno třídit a nemilosrdně se zbavovat všeho nepotřebného. Druhý den přišly na řadu horní skříňky, třetí den dolní. Následně jsem rozmrazila mrazničku, chladničku a ke konci týdne přeorganizovala celou spíž (… a že to byla fuška!). Manžel z toho začínal být dost nesvůj, protože (jak to mnozí znáte z vlastní zkušenosti) velké čistce vždy předchází velký „bordel“. Než jsem totiž všechno důkladně prozkoumala a smysluplně přetřídila, byli ostatní členové domácnosti nuceni všude překračovat sklenice so zavařeninami, krabice, spacáky, vánoční ozdoby a toužebně očekávali den, kdy se všechno vrátí do normálu. Ranní, svačinová a odpolední káva a k ní vánoční koláček – to byl můj každodenní rituál. Tato kombinace mě pokaždé nastartovala do nových výkonů. Děti denně chodily kolem vytvořených hromádek a hlasitě obdivovaly, co všechno máme. Nejvíc je potěšil loňský balíček sladkostí od Mikuláše. Po jeho rozbalení však pochopily, že odkládat si dobroty „na horší časy“ se skutečně nevyplácí.

Celé vánoční svátky se nesly v duchu rovnováhy. Zatímco já jsem při třídění věcí přibírala (někdo to vánoční cukroví sníst přece musí), naše domácnost hubla. Ačkoli si můj drahý manžel ze srdce tajně přál, aby to bylo raději opačně, netušil, jak tento bláznivý maraton zastavit. Když jsem konečně dokázala na poprvé najít v chodbě rukavice a v naší spíži se dalo chodit, aniž bych se bála, že mi něco spadne na hlavu, byla jsem spokojená. A tehdy napadl „sňah“. Manžel mě nalákal na běžky a v duchu se radoval, že už nebudu mít čas obléhat a čistit další pokoje. Zatímco úklid nám všem odlehčil domácnost, běžkování nám zase řádně vyčistilo hlavu, dokonce cítím, že jsem na každém kopci nechala jeden kousek vánočního cukroví.

Zdá se, že toto období pandemie nás nutí víc se zamýšlet nad tím, co nás doma obklopuje. A to je dobře.

Pokud se i ve vás zrodila myšlenka na změnu – přeuspořádat si nábytek, vymalovat nebo snížit počet nezbytných věcí, máte v rukou to správné vydání. Věříme, že v něm najdete množství inspirace. Nový rok jsme totiž začali netradičně – ohlédnutím se za tím nejkrásnějším, co jsme v časopise minulý rok měli – vybrali jsme 50 opravdu vydařených interiérů a volbu toho ze všech NEJ necháme na vás.

Nejprve si však nalijte šálek voňavé kávy…

Katarína Paukeje

Zapojte se do soutěže Interiér roku a vyhrajte hodnotné ceny:

Zapojit se můžete přes hlasovací formulář.

HOME 1-2/2021

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

Kategorie: Novinky
Tagy: hruba stavba interiérové doplnky interiérové styly
Sdílejte článek

Diskuze