Novinky pro kvalitnější život

31. 10. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Mapei patří k předním výrobcům kvalitní stavební chemie na světě. Pozorně naslouchá přáním svých zákazníků a přináší jim inovativní řešení šitá na míru.   Česká pobočka nadnárodního koncernu Mapei tento rok oslavila 20. výročí svého […]

Mapei patří k předním výrobcům kvalitní stavební chemie na světě. Pozorně naslouchá přáním svých zákazníků a přináší jim inovativní řešení šitá na míru.

 

Česká pobočka nadnárodního koncernu Mapei tento rok oslavila 20. výročí svého působení na našem trhu. Po celá dvě desetiletí nabízí Mapei systémová řešení – s garancí rychlosti, spolehlivosti, kompatibility, úspory, záruky a vysoké kvality. Výrobky, které se za poslední rok u nás představily, jsou v souladu s filozofií firmy, která staví na třech pilířích: inovaci, globalizaci a koncentraci na zákazníka. Široký sortiment a výborný technický servis už dlouho řadí značku Mapei mezi špičku na českém trhu.

Zelená ekologickým výrobkům

Zelené technologie v produktech Mapei nejsou novinkou. Klientů, kteří tyto technologie vyžadují, stále přibývá. Mapei proto nadále podněcuje výzkum v oblasti trvale udržitelné výstavby. Každý výrobek označený logem Green Innovation přispívá k ochraně životního prostředí a vyhovuje jednomu nebo několika z těchto tvrzení – a tím přispívá i k našemu zdraví:
• Většina výrobků vylučuje velmi nízký obsah emisí škodlivých látek – jak produkty pro pokládku pružných podlahových krytin, textilních povrchů a parket, tak i pro pokládku dlažeb z keramiky nebo přírodního kamene mají certifikát EMICODE EC1 a zaručují vysokou kvalitu vnitřního prostředí.
• Lepicí tmely snižují prašnost – technologie Mapei Low Dust snižující prašnost byla použita při výrobě lepicích tmelů Keraflex Maxi S1, Ultralite S1.
• Produkty Mapei dávají druhou šanci recyklovaným surovinám – cementová jednosložková lepidla Ultraflex S2 Mono třídy C2TE/S2 a Ultraflex S2 Quick třídy C2FT/S2 obsahují více než 20 % recyklovaného materiálu.
• Mezi ekologicky přijatelné výrobky paří i ty, které přispívají ke zvýšení komfortu životního prostředí uživatelů – například spárovací hmota Ultracolor Plus s technologií BioBlock ®, která zabraňuje tvorbě a bujení různých druhů plísní ve vlhkém prostředí.

Podlahy bez hluku

Tento rok představila společnost Mapei řešení pro zvýšení zvukové izolace podlah v budovách. Akustická izolační membrána Mapesonic CR na bázi korku a polyuretanu pod nášlapné vrstvy podlah totiž splňuje vysoké nároky na akustickou izolaci podlah. Materiál se používá při rekonstrukcích stropů, kde není možné podlahu a podklad zcela obnovit nebo je to neekonomické.

Mapesonic CR je schopen zamezit přenosu kročejového hluku ze stropů. Již 2milimetrová vrstva snižuje úroveň kročejového hluku o 17 dB. Redukuje tak přenos rušivých zvuků, jako jsou hlasy, hudba a zvuk televize, kroky či posouvaní nábytku. Výsledkem je příjemnější a kvalitnější životní prostředí. Tuto membránu lze aplikovat na jakýkoliv podklad nebo stávající podlahu ještě před pokládkou podlahové krytiny různého typu (keramiky, přírodního kamene, vícevrstvých parket, pružných povlakových krytin). Akustická izolace se dodává v rolích o tloušťce 2 a 4 mm.

 

Nová rychlejší ochrana před vodou

Hydroizolační hmoty představují významnou část portfolia Mapei a výzkum se zaměřuje i na zlepšování jejich vlastností. Nová pružná hydroizolační stěrka Mapelastic AquaDefense je určena k přímému použití bez nutnosti předchozího ošetření podkladu penetračním nátěrem, takže ušetří náklady. Tato pružná hydroizolační membrána spolehlivě ochrání terasy, balkony, koupelny, sprchové kouty a další prostory vystavené kontaktu s vodou a vlhkostí, ve kterých se bude pokládat obklad a dlažba z keramiky, přírodního kamene nebo mozaiky. Mapelastic AquaDefense vyniká krátkou dobou vysychání. Při dodržení podmínek stanovených výrobcem lze obklady a dlažbu lepit již čtyři hodiny po nanesení druhé vrstvy stěrky.

Řešení pro krásné podlahy bez škár

Mapei svojí nabídkou systémových řešení reaguje i na aktuální trend v interiérovém designu – jednolité podlahy bez rušivých dilatačních spár. Efektní a harmonicky působící podlahy lze docílit speciální technologií Mapetex System. Systém je určen pro pokládku obkladů a dlažeb z keramiky a přírodního kamene bez opticky rušivých dilatačních spár na větší a členité ploše (do 100 m2), a to při zachování konstrukčních objektových dilatací. Kromě toho umožňuje pokládku obkladů a dlažeb z keramiky a přírodního kamene i na podklady s trhlinami. Systém zabraňuje přenosu defektů z podkladu do finální povrchové vrstvy.

Dokonalý vzhled podlah s nášlapnou krytinou z keramiky a přírodního kamene i na ploše s různorodým podkladem (původní keramikou, betonem, dřevem nebo OSB deskami) a bez opticky rušivých dilatačních spár zaručí aplikace separační vrstvy z vláknité textilie Mapetex, která je v nabídce jako kompletní systém.

Více užitečných informací najdete na www.mapei.cz.

Kategorie: Novinky
Tagy: mapei
Sdílejte článek

Diskuze