Okna bez zamlžení? Se skly Planibel Low-e Anti-Fog od AGC již realita

Okna bez zamlžení? Se skly Planibel Low-e Anti-Fog od AGC již realita

14. 08. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

Opravdu dobře tepelně izolovaný dům nebo administrativní budova je dnes již nutností. Téměř dokonalá izolace ale s sebou přináší některé nepříjemné průvodní jevy, například zamlžení oken. Fyzikální zákony jsou neúprosné. Pokud je venku velmi chladný […]

Opravdu dobře tepelně izolovaný dům nebo administrativní budova je dnes již nutností. Téměř dokonalá izolace ale s sebou přináší některé nepříjemné průvodní jevy, například zamlžení oken. Fyzikální zákony jsou neúprosné. Pokud je venku velmi chladný a zároveň vlhký vzduch, dochází na vnějších sklech izolačního zasklení ke kondenzaci vody.

 

V našich zeměpisných šířkách je to běžné na podzim a na jaře. Zamlžení funkci ani kvalitu oken neovlivňuje. Naopak dokazuje, že stavba je opravdu dobře izolovaná. Přes takto zamlžené okno ale není vidět, a to i několik hodin denně, a navíc takové okno nevypadá příliš esteticky. A protože zateplení nově postavených rodinných domů, rezidenčních objektů nebo administrativních budov se neustále zdokonaluje, bude ke kondenzaci a zamlžení skleněných ploch docházet stále častěji. 

 

Kondenzaci se dá zabránit!
 
Mnoho architektů i projektantů se snažilo tento jev vyřešit, ale bez úspěchu. Přední evropský výrobce skla AGC Glass Europe přichází s novinkou, která tento problém řeší. Vyvinul skla s antikondenzačním efektem. Jde o řadu Planibel Low-e Anti-Fog, která je na trhu od začátku července. Řešení spočívá v tom, že je vnější strana skla potažena transparentním pyrolytickým povlakem Planibel G fast T. Jeho úkolem je udržet teplotu vnější strany oken na vyšší hodnotě, a tak výrazně omezit vznik kondenzace na vnější tabuli skla. 
 
 
Skla Planibel pro jakékoliv řešení 
 
Do škály skel Planibel patří v současné době dva výrobky. Planibel AF je zasklení opatřené antikondenzačním pyrolytickým povlakem, Planibel AF TopN+ je sklo se dvěma povlaky, které kombinují antikondenzační vlastnosti s tepelnou izolací. Oba výrobky je možné sestavovat do izolačních dvojskel nebo izolačních trojskel, a tak vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům. Výrobky z nové škály Planibel AF mohou být součástí tepelné izolace budovy a zároveň minimalizovat její negativní projevy. 
 
 
Více informací o produktech společnosti AGC naleznete na webových stránkách www.YourGlass.com nebo se můžete obrátit přímo na oddělení podpory projektů International Building Projects Team  ibp@eu.agc.com nebo na telefonní čísla +420 417 50 2161 a +420 417 50 3189.
Kategorie: Novinky
Tagy: okna
Sdílejte článek

Diskuze