Originální francouzské keramické nádobí na vaření, pečení i stolování

20. 06. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Světový primát pro keramické nádobí, které bez problémů zvládá vaření na všech typech sporáků včetně indukčních, patří kolekci Flame ze sortimentu proslulé francouzské firmy Emile Henry.

Unikátní výrobní technologie Ceradon® dává nádobí Flame další mimořádné vlastnosti, takže navzdory pověstné křehkosti keramiky ji nyní můžete vložit přímo z mrazáku do rozpálené trouby, péct, pak rovnou servírovat a na závěr dokonce i umýt v myčce. Bonusem je neodolatelný design.

Pestrá nabídka forem různých tvarů a rozměrů zaručuje všestranné použití. Křehké nadýchané těsto, aby se nesrazilo, vyžaduje pozvolné a rovnoměrné pečení, které mu poskytne masivní keramická forma; kachní pečínka se dokonale a rychle propeče ve větším pekáči – nejdříve pod poklicí a později bez, pro křupavou a zlatavou kůrčičku; hovězí pečeně bude dokonalá, osmahnete-li maso nejdříve na sporáku, aby se zatáhlo a uchovalo si všechnu šťávu a poté necháte pomalu dojít v troubě. Paštika, lasagne, slaný koláč quiche, bublanina nebo lahodný krémový dezert… na cokoliv si vzpomenete! S nádobím Flame dosáhnete ohromujících kuchařských výsledků, protože díky vynikající akumulaci a rovnoměrné distribuci tepla, typické pro keramiku, si suroviny uchovají maximum chutí a vůní.

Rodinná firma Emile Henry přes sto padesát let čerpá to nejlepší z tradice burgundské keramiky a zároveň ji zdokonaluje za použití moderních technologií. Výsledkem je nádobí na vaření, pečení i stolování, které si zkrátka zamilujete. Každý kus je originál vyrobený ručně z čistě přírodního materiálu.

Prvotřídní nádobí se značkou Emile Henry prodává Potten & Pannen – Staněk, www.pottenpannen.cz.

ZDROJ: Potten & Pannen – Staněk group, spol. s r.o

Kategorie: Novinky
Tagy: keramika kuchyň
Sdílejte článek

Diskuze