Podlaha a její ošetření

05. 12. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Moderní trend si žádá moderní povrchy. Dřevo, jako přírodní materiál, je zcela na ústupu. Důvodem nízké poptávky po klasické masivní dřevěné podlaze ošetřené lakem nebo olejem je malá znalost problematiky, vysoká cena za materiál, horší dostupnost materiálu. Málo zákazníků dnes ví, že počáteční investice do dřevěné podlahy je vyšší, díky výjimečné kvalitě a výjimečným vlastnostem, ale údržba je zcela jednoduchá, pokud se dodržují pravidla údržby a navíc, masivní podlaha vydrží několik generací.

V případě, že je podlaha ve špatné kondici (mdlá, bez lesku), jsou na trhu leštěnky, vhodné pro každý typ podlahoviny, pro osvěžení vzhledu podlahy. Vyžaduje-li podlaha renovaci, stačí pouhé přebroušení a nanesení nové vrstvy laku či oleje. Chcete lesklou, nebo matnou podlahu, nebo se vám líbí skandinávský odstín podlahy či hnědý kouřový vzhled podlahy? Nebo vsadíte na klasiku přírodního vzhledu podlahoviny? Moderní trend dovoluje nekonečnou možnost barevného tónování. Barvu své podlahy můžete sladit s interiérem.

Koupili jste starý dům či byt a vidíte, že pod kobercem jsou staré parkety… chcete je vytrhat, protože jsou černé, flekaté, poškrábané, podlaha vrže? Nejprve si pozvěte odborníka, který vám poradí, zda se dá podlaha „zachránit“ renovací. I spáry (díry mezi jednotlivými dílci) se dají vyspárovat. Dřevěná podlaha / parkety jsou dnes skvostem domova. Po renovaci vypadají zcela jako nové!

pred_po

Jste spokojeni se vzhledem Vaší podlahy? 

Dřevěná podlaha, která je ošetřovaná pravidelně, je krásná, přirozená, na pohled a dotek výjimečná. Ovšem každá dřevěná podlaha podléhá podle druhu namáhání přirozenému opotřebení. Podlahu je třeba pravidelně čistit a ošetřovat. Poškození nebo hrubé znečištění částí podlahy je možné opravit lokálně. Pokud však chceme podlahu jen pravidelně čistit a ošetřovat, stačí se držet základních pravidel údržby, aby povrch podlahy vydržel dlouho krásný jak na dotek, tak na pohled a zvolit správný čisticí prostředek, který je speciálně určený pro daný typ podlah.

Podlahu vždy před čištěním vyluxujte. Nevybírejte si univerzální saponáty! Úklidem typu kyblík – voda jen roztíráte usazenou špínu na podlaze, nečistíte podlahu! Dřevěná podlaha může nadměrným použitím vody nabobtnat, zvlnit se. Olejované podlahy potřebují čisticí prostředek, který je speciálně určený pro ošetření olejovaných podlah, aby podlahy řádně nasytil do hloubky.

Společnost Bona nabízí kvalitní a ekologicky šetrné produkty pro ošetření jak dřevěných podlah – nabízíme produkty pro instalaci, renovaci a údržbu podlah. U pokládky a renovace však nekončíme. Nabízíme produkty pro profesionální čištění dřevěných podlah v interiéru i exteriéru (pro venkovní dřevěné terasy) a pro koncové zákazníky nabízíme produkty pro údržbu všech typů podlah. To znamená – máte-li dřevěnou lakovanou podlahu, olejovanou podlahu nebo tvrdou podlahovinu jako je laminátová podlaha, keramická dlažba, marmoleum, PVC, vinyl, tak systém produktů Bona Spray Mop pro ošetření všech typů podlah je správnou volbou pro vaši podlahu.

FOTO BONA CR, spol. s r.o.

FOTO BONA CR, spol. s r.o.

Systém produktů Bona Spray Mop zahrnuje čistící mop, čisticí prostředky: Bona Čistič na parkety nebo Bona Čistič na olejované podlahy nebo Bona Čistič na laminátové podlahy & dlaždice. Všechny produkty je možné umístit do praktického Bona Spray Mopu (mop s otočnou hlavou, který dosáhne i do těžce přístupných míst; včetně čisticího prostředku a speciální čistící mikrovláknové utěrky). Čisticí prostředky jsou k dispozici v 0,85 l balení, 2,5 l balení a ekonomickém 4 l balení. Nyní v každém balení Bona Spray Mopu dárek: dětské leporelo ZDARMA* (do vyčerpání zásob).

 

Nevíte si rady, který produkt použít? Nebo hledáte radu ohledně pokládky nové dřevěné podlahy či renovace staré dřevěné podlahy? Chcete poradit ohledně údržby? Obraťte se na nás! Podlahám se věnujeme od roku 1919 a nabízíme prvotřídní švédskou kvalitu, která vydrží několik generací.

bona-word-pptESHOP: www.bonaspraymop.cz

ZDROJ: PR článek společnosti BONA CR, spol. s r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: cisteni keramická dlažba mop podlaha
Sdílejte článek

Diskuze