Povrchová úprava tašek

25. 09. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Na pálenou i betonovou střechu se kladou obvykle vysoké nároky – na funkčnost i estetiku. Povrchová úprava pomůže střeše zachovat si sytou barvu a zároveň zvýší odolnost střechy před nepřízní počasí.

CREATON, výrobce tradiční německé pálené krytiny, umožňuje kreativní řešení různých typů střech. Dovoluje to rozmanitost modelů, jejich barevných provedení a povrchové úpravy. Široká nabídka modelů je navíc doplněna velkým výběrem originálních doplňkových prvků.

Glazura či engoba?

Modely střešních krytin CREATON se vyrábějí ve dvou povrchových úpravách: s engobou nebo s glazurou. Obě úpravy dodávají krytině nejen barevnost, ale zároveň i ochranu před vlivem povětrnostních podmínek a také před zanášením nečistot.

Engoba se vyznačuje matným, někdy až pololesklým povrchem. Naopak povrch glazury je viditelně hladký a lesklý, protože obsahuje větší podíl křemičitých přísad. Glazurovaná krytina lépe odolává zanášení nečistot a tvorbě mechu.

Pokud si nepotrpíte na výjimečný vzhled střechy, ušetřit můžete na taškách bez povrchové úpravy. Když za několik let zestárnou, získají typickou patinu. Na památkových objektech se obvykle používají právě tašky bez povrchové úpravy.

euronit-ekstra

Dva typy povrchové úpravy betónové tašky

Betonová krytina EURONIT je v nabídce ve dvou povrchových provedeních. Tradiční je polomatný povrch. Nejen do náročných klimatických podmínek je vhodná povrchová úprava DURATOP.

Betonová taška EURONIT DURATOP má díky povrchové úpravě výrazný lesk a vysokou odolnost proti UV záření. Střecha si tak na dlouhou dobu zachovává intenzivní barvy. Hladký povrch eliminuje usazování nečistot a maximalizuje přirozený samočisticí vliv deště.

Betonová střešní krytina EURONIT si však i bez povrchové úpravy DURATOP zachovává svoje kvalitativní a estetické vlastnosti po celou dobu své životnosti.

www.creaton.cz

CREATON SEE

Kategorie: Novinky
Tagy: stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze