Příjemné teplo domova

14. 08. 2018 Sdílet

Funkčnost a design – aspekty, které ve svých výrobcích dokáže snoubit firma Romotop. A dokázala to i v případě krbových vložek Heat, s nimiž pronikla nejen na český, ale i na světový trh.

Technika nás baví a s tímto mottem byly vytvářeny jednotlivé konstrukční části. Velmi zásadní byl a je pro nás výsuv dvířek, proto byl vyvinut firmou Romotop unikátní systém Silent Lift, který zaručí tichý a bezstarostný chod dvířek. Důležitou částí krbů Heat je spalovací komora, proto Romotop dbá, aby byly vždy použity na nejvíce exponované části pouze prvotřídní materiály. Z toho důvodu je spalovací komora vyložena pravým šamotem, který dokáže akumulovat teplo a tím zlepšovat dynamiku hoření. Standardní provedení spalovací komory je bezroštové i roštové, přičemž lze provést jednoduše změnu na na přání zákazníka. Snažíme se co nejvíce usnadnit zákazníkovy ovládání vložky, proto se primární a sekundární spalovací vzduch reguluje pouze jedním ovládacím prvkem.

Mottem firmy Romotop je „ekonomický a ekologický provoz“, z tohoto důvodu je v krbů Heat použit vysoce účinný systém vedení spalin Double Spin se dvěma deflektory, který napomáhá odvodu spalin do hrdla vložky s cílem dosažení maximální ekologie, čistoty spalování a zvýšení účinnosti spalování až o 10%. Nově je přiveden i terciární vzduch, který zaručí, že krbové vložce nedojde nikdy dech.

Produktová komplexnost firmy Romotop, která nemá na evropském trhu obdoby, je podtrhnuta i možností instalace akumulačních sad Mammoth. Ty lze umístit na zadní, boční i horní strany vložek Heat. Hlavní devízou akumulačních sad Mammoth je fakt, že teplo, které by jinak uniklo do komína, se ukládá na dobu, kdy již není po ohni v krbu ani památky. V neposlední řadě je potřeba zmínit velmi vysokou účinnost spalování. Pohybuje se v rozmezí 81 až 89 %, regulovatelný výkon je od 2,4 kW. Všechny tyto aspekty zařadily krbové vložky HEAT na špici v oboru krbových vložek.

 

S krby Romotop si nepořizujete jen výrobek, ale organickou součást Vašeho domova. Krása živého ohně Vás nikdy neomrzí.

Zdroj: PR článek firmy Romotop

 

Kategorie: Novinky
Tagy: designové krby krbový vložky
Sdílejte článek