Proč si před zimou pořídit zimní zahradu

Proč si před zimou pořídit zimní zahradu

12. 10. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Podzim začíná zbarvovat přírodu a zima je tu co by dup. Co kdybychom vám ale řekli, že i tato chladná období lze trávit v teple, suchu a pohodlí a zároveň ve spojení s přírodou?

Léto skončilo a s ním i ideální podmínky pro venkovní trávení času. Spolu s podzimním počasím a klesajícími teplotami tohoto času bude bohužel méně a méně. Zimní zahrada ale se slovem zima nic společného nemá – naopak, díky ní budete moci být ve spojení s přírodou po celý rok a chladno vám rozhodně nebude.

Odpočívejte na terase i během zimy

Odpolední terasové lebedění. Činnost, o které si během chladných období můžete nechat leda tak zdát. Anebo ne? Opak je pravdou – existuje řešení, které z vaší terasy vytvoří místo, kde budete moci trávit čas kdykoliv se vám zachce. Hovoříme zde o zimních zahradách, o moderním architektonickém prvku, díky kterému si na terase budete moci vychutnat sklenku vína klidně i v lednu při -10°C.

foto Profiltechnik

foto Profiltechnik

Výhody oproti klasickému zastřešení

Zimní zahrady jsou vynikající alternativou zastřešených teras. Vzhledově jsou si jednotlivé typy zástaveb velmi podobné, nicméně konstrukčně se od sebe zásadně liší. Terasa sama o sobě je koncipována, jako místo pro občasné trávení času. Zimní zahrada na druhou stranu jako prostor určený pro celoroční obývání – její výhody spočívají zejména v lepší izolaci a možnosti napojení na domovní vytápění či elektřinu. To z ní nečiní ani tak terasu jako spíše další obytnou místnost, kterou si ihned zamilujete.

foto Profiltechnik

foto Profiltechnik

foto Profiltechnik

foto Profiltechnik

Něco pro vášnivé zahrádkáře

Pěstujete rádi ovoce, zeleninu anebo třeba okrasné rostliny? Díky zimní zahradě už nebudete fixováni pouze na vaši zahrádku. Vzhledem k jejím technickým vlastnostem a provedení dosáhnete i během zimních měsíců ideálního klimatu a pěstovat tak budete moci po celý rok. Prostor zimní zahrady ale nemusíte vyčlenit pouze pro vaše rostliny – líbilo by se vám mít obývací pokoj, ve kterém rostou například pomeranče, rajčata anebo palmy? Nám rozhodně ano!

foto Profiltechnik

foto Profiltechnik

Získáte výhled, který vás neomrzí

Však si to zkuste představit. Je prosinec, sněhové vločky se pomalu snáší k zemi a postupně vytváří celistvou pokrývku. Z gauče mezi čtyřmi stěnami obývacího pokoje si tento pohled ale těžko vychutnáte. Zasednutím do pohodlného křesla v zimní zahradě ale nastane zcela odlišná situace – nabídne se vám ničím nerušený výhled na okolní kouzlení přírody. Vlastně ani nepoznáte, jestli sedíte venku anebo uvnitř – není nad to tento pocit zažít na vlastní kůži, to nám věřte.

foto Profiltechnik

foto Profiltechnik

Chtěli byste terasu využívat celoročně a být co nejvíce v kontaktu s okolní přírodou? Otázka tedy ve výsledku nezní, proč pořídit, ale spíš, proč nepořídit! O její návrh a výstavbu se vám postará ryze česká firma Profiltechnik, která nabízí vysokou variabilitu provedení a každý si tak přijde na své.

ZDROJ: PR článek společnosti Profiltechnik

Kategorie: Novinky Rady a Tipy
Tagy: činnost okrasné zahrady palmy pomeranč rajčata třešeň zimni zahrady
Sdílejte článek

Diskuze