První na světě od STIEBEL ELTRON

19. 11. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Tepelným čerpadlem vzduch/voda WPL 15 a 25 nastavuje firma Stiebel Eltron nové standardy v oblasti redukce hlučnosti těchto zařízení. Dělené (split) tepelné čerpadlo pracuje na jiném principu než dosud existující zařízení na trhu – jako […]

Tepelným čerpadlem vzduch/voda WPL 15 a 25 nastavuje firma Stiebel Eltron nové standardy v oblasti redukce hlučnosti těchto zařízení. Dělené (split) tepelné čerpadlo pracuje na jiném principu než dosud existující zařízení na trhu – jako první firma použila invertorový kompresor určený pro tepelné čerpadlo. Vrchol světové premiéry Stiebel Eltron je měničem řízený kompresor běžící ve vnitřní části tepelného čerpadla. Vnitřní jednotka je dodávána s vestavěným zásobníkem teplé vody (WPL 15 IKS-2 a WPL 25 IK-2) nebo bez něj (WPL 15 IS-2 a WPL 25 IKS-2). Výsledkem je vnější jednotka s extrémně nízkou hlučností – zvláště, když díky ovládání měniče nemusí vždy fungovat ventilátor venkovní jednotky na plný výkon.

WPL 15 a 25 pro rekonstrukce i novostavby
S topným výkonem 6,42 kW u WPL 15 resp. 11,8 kW u WPL 25 (A-7/W35 ) je tak tepelné čerpadlo vhodné jak pro rekonstrukce, tak i novostavby. Díky měniči a tím modulaci, upravuje tepelný výkon kdykoliv na specifické potřeby budovy. Zejména v oblasti částečného zatížení může nový produkt využít své silné stránky a nabízí extrémně tichý provoz a výrazné zvýšení hospodárnosti. Svoje trumfy tepelné čerpadlo vynáší v případě, když je to zapotřebí: při nízkých teplotách má nejvyšší topný výkon, při mírných teplotách klesá tak, aby účinnost byla optimalizována. Kromě toho umožňuje jako distribuční systém využívat podlahové vytápění i radiátory.

Nejvyšší topný faktor invertorového tepelného čerpadla vzduch/voda o hodnotě 4,01 (pro WPL 15) dle EN 14511 při A2/W35 vyplývá z toho, že je použit poprvé invertorový kompresor, který byl vyvinut speciálně pro vytápění s tepelným čerpadlem.

Stiebel Eltron WPL 25

Stiebel Eltron WPL 25

Díky invertorovému řízení je také možné omezeně dočasné přetížení kompresoru. V kombinaci s patentovaným řešením chladícího okruhu tepelného čerpadla a dvoustupňovým vstřikováním páry a mokré páry chladiva do okruhu kompresoru může být dosažena vysoká teplota topné vody. Tak je možný například ohřev teplé vody v zásobníku na teplotu, která zajišťuje hygienickou ochranu proti bakterii Legionella. Další výhodou děleného tepelného čerpadla jsou malé rozměry venkovní jednotky. Také snižuje náklady na instalaci, protože průchodky obvodovou stěnou domu můžou být mnohem menší než u systémech s monoblokovým tepelným čerpadlem ve venkovním provedení.
Více informací naleznete na stránkách www.stiebel-eltron.cz nebo na www.tepelna-cerpadla.cz.

Kategorie: Novinky
Tagy: tepelná čerpadla
Sdílejte článek

Diskuze