Silné lepidlo dokáže pomoci

Silné lepidlo dokáže pomoci

29. 04. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Montážní lepidla jsou vynikajícím pomocníkem při opravách i větších rekonstrukcích. Přilepit zrcadlo, obložení stěny za kuchyňskou linkou, schodnice, práh, panty skleněných dvířek, přechodovou lištu, odpadlou nohu stolu nebo parapet, je se spolehlivými a silnými montážními lepidly otázkou chvíle. Podívejme se na pár příkladů.

Základní pravidla

Na začátku, než se pustíte do lepení, nezapomeňte, že lepidlo bude držet jen v případě, že jej nanášíte na čistou plochu zbavenou prachu a mastnoty. Zárukou úspěšného lepení je výběr správného lepidla. Vybírejte vždy podle toho, co budete lepit. Na obalu lepidel naleznete důležité informace jako, jaké materiály lepidlo lepí, zda je vhodné pro lepení do interiéru, nebo také do exteriéru, zda odolává vlhkosti, či dokonce lepí i pod vodou a podobně.

Lepení zrcadla

Pattex ONE FOR ALL zdroj: Henkel ČR, spol. s r.o.

Máte pocit, že zrcadlo nikdy nemůžete lepit? Pravda, lepení zrcadla není snadné, ale když budete dbát několika pravidel a vyberete si správného pomocníka, máte vyhráno.

Nejdůležitější je kvalita podkladu a správné lepidlo. Podklad, na který budete lepit, musí být pevný. Skvěle drží nalepené zrcadlo na dlaždičkách, na obložení nebo na vnitřní straně dveří šatní skříně. Druhým důležitým předpokladem úspěšného nalepení zrcadla, je vhodné lepidlo. Vybírejte montážní lepidlo, které je určené pro lepení zrcadel, jinak by se vám mohlo stát, že naleptá zrcadlovou vrstvu a na zrcadle budou fleky, které již nikdy neodstraníte. Aby zrcadlo při lepení nesklouzávalo, je důležité vybrat lepidlo, které má velkou počáteční pevnost jako je např. Pattex ONE FOR ALL, které má vynikající přilnavost a vysokou okamžitou pevnost. Díky těmto vlastnostem dokáže zrcadlo během chvilky pevně přilnout k podkladu a ze stěny nesjíždět. Další výhodou je snadná aplikace z kartuše, to znamená, že není potřeba velké síly, lepidlo se vytlačuje velmi lehce. S pomocníkem, jakým je Pattex ONE FOR ALL je lepení pohodlnější a rychlejší.

Montážní lepidlo nanášejte v pruzích, je vhodnější aplikovat pruhy svisle, protože se pod zrcadlem méně drží voda. Lepidlo naneste z druhé strany na plochu zrcadla a následně pevně přitlačte na určené místo. Díky vysoké počáteční pevnosti jej nemusíte fixovat. Zrcadlo se udrží na svém místě a nebude sjíždět. V koupelně je značná vlhkost, proto s ní musíte počítat i při výběru lepidla. Pattex ONE FOR ALL odolává vlhkosti, je vhodný pro lepení nejen v interiéru, ale i v exteriéru.

zdroj: Henkel ČR, spol. s r.o.

zdroj:
Henkel ČR, spol. s r.o.

Lepení pantů skleněných dvířek

Pattex ONE FOR ALL CRYSTAL. zdroj: Henkel ČR, spol. s r.o.

Kvalitní skříňky se skleněnými dvířky, často používají lepené panty. Díky průhlednému sklu je potřeba vybírat lepidlo, které přes sklo nebude vidět, aby nepůsobilo nevzhledně. Ideální je čiré lepidlo, které vytvoří zcela průhledný slep a není tak vůbec patrné. Navíc je důležité, aby lepidlo dokázalo unést vyšší hmotnost, zejména když se jedná o větší plochu dvířek, která je těžší. Takovým příkladem je Pattex ONE FOR ALL CRYSTAL.

Snadno s ním přilepíte průhledné materiály, jakými jsou různé druhy čirého, pískovaného či barevného skla nebo plexiskla či některých plastů. Módní skleněné obložení v kuchyni či koupelně, skleněné nebo plastové průhledné koupelnové doplňky, skleněné hranoly, skleněné úchyty k šuplíkům nebo ke skříním, či zmíněné panty ke skleněným dvířkům, to vše hravě zvládnete a slepeného spoje si ani nevšimnete. Lepidlo naneste do jednoho bodu na očištěný pant. Přitiskněte na předem zakreslené a změřené místo. Pant přitiskněte, když se na krajích objeví přebytečné lepidlo, odstraňte jej. Konečné vytvrzení proběhne do 24h. Můžete nainstalovat dvířka a je hotovo.

I na první pohled náročnější lepení může být s šikovnými pomocníky snadné. Prohlédněte si další ukázky.

Více informací naleznete zde: www.pattex.cz

ZDROJ: PR článek společnosti HENKEL ČR, spol. s r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: lepeni lepidlo
Sdílejte článek

Diskuze