Slavnostní vyhlášení Fasády roku 2016

24. 05. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

V pátek 20. května proběhlo ve Foru Karlín slavnostní vyhlášení výsledků Fasády roku 2016. Jednalo se o již šestnáctý ročník soutěže, ve kterém odborná porota, ale i laická veřejnost hodnotí zdařile realizovaná stavební díla z hlediska fasády, která byla dokončena v loňském roce na území České republiky. Celý slavnostní večer proběhl v duchu diskotéky 70. let minulého století a nabídl tak tisíci účastníků skvělou zábavu.

169 přihlášených staveb, 5 soutěžních kategorií, 25 000 Kč pro každého výherce a 7 odborných porotců, kteří o něm museli rozhodnout, to vše na akci plné saténových kalhot, sametových šatů a pestrobarevných topů. I takové bylo slavnostní vyhlašování výsledků letošního již 16. ročníku soutěže Fasáda roku, která je dlouhodobě uznávaným a prestižním oceněním zrealizovaných staveb. Téměř tisíc hostů, z nichž většina byla oblečena v retro diskotékovém stylu, dorazilo v pátek 20. května do pražského Fora Karlín a stalo se svědky ceremoniálu, konaného ve stylu diskotéky 70. let minulého století.

„Vždy se snažíme našim hostům a partnerům nabídnout něco navíc. Je to jedna z mála skvělých příležitostí, při které se setkají lidé ze všech koutů stavebnictví, ale i zapálení investoři z celé České republiky a my chceme, aby si tuto událost pamatovali.“ Odůvodnil záměr pořádat celou akci v duchu diskotéky 70. let George Pandeyan, vedoucí marketingu společnosti Baumit, která celou tuto akci každoročně pořádá.

Hosté byly svědky nejprve slavnostního vyhlašování vítězů v 5 soutěžních kategorií, které hodnotila porota a po té také zvláštní kategorie Cena veřejnosti, ve které se mohl kdokoliv postavit do role porotce a přes webové stránky akce hodnotit přihlášené stavby. V letošní velmi tvrdé konkurenci zvítězili tito soutěžící:

tabulkaPo slavnostním vyhlášení přišla na řadu umělecká vystoupení, která doprovázela celý večer. Hosté se mohli těšit z dobových tanečních kreací i živé hudby.

Divadlo, Žďár nad Sázavou PSK group

Divadlo, Žďár nad Sázavou PSK group

Rezidenční projekt Origami DBD Group, s. r. o.

Rezidenční projekt Origami DBD Group, s. r. o.

Bašť, rodinný dům s autodílnou Stemep & Tesař architekti

Bašť, rodinný dům s autodílnou Stemep & Tesař architekti

Bytový dům Vilémovská, Velký Šenov Dobroslav Novotný

Bytový dům Vilémovská, Velký Šenov Dobroslav Novotný

Více informací o akci je možné získat na webových stránkách www.fasadaroku.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: fasada roku
Sdílejte článek

Diskuze