Spárovací hmoty a silikony s protiplísňovým efektem

Spárovací hmoty a silikony s protiplísňovým efektem

23. 09. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Obytný soubor Rezidence Měcholupy se nachází v historickém centru městské části Dolní Měcholupy a jeho autoři – ing.arch. Luděk Podlipný a ing. Martin Sladký – z ateliéru Podlipný Sladký architekti s.r.o. v něm nabídli komfortní […]

Obytný soubor Rezidence Měcholupy se nachází v historickém centru městské části Dolní Měcholupy a jeho autoři – ing.arch. Luděk Podlipný a ing. Martin Sladký – z ateliéru Podlipný Sladký architekti s.r.o. v něm nabídli komfortní a energeticky úsporné bydlení ve 43 bytových jednotkách. V dispozicích převažují byty s většími výměrami kategorie 3+kk a 4+kk, tedy byty pro rodinné bydlení, doplněné v malé míře byty 2+kk a 1+kk.

V koupelnách a WC všech těchto bytů, ale i ve společných prostorách a ostatních místnostech bytů, byly použity spárovací hmoty a silikony s recepturou Ceresit MicroProtect systém od firmy Henkel ČR. Dodavatelem stavební chemie Ceresit byla společnost Keramika Soukup Praha.

Špičková ochrana proti plísním v koupelnách, kterou spojení spárovacích hmot Ceresit CE 40 Aquastatic a silikonového tmelu Ceresit CS 25 vyniká, tak nyní „pracuje“ i ve prospěch obyvatelů Rezidence Měcholupy. U spárovacích hmot a silikonů Ceresit MicroProtect je ochrana před plísněmi klíčovým faktorem, pro mnoho investorů je však neméně důležitým argumentem i rozsah barevného spektra spárovacích hmot a jejich sladění se silikony. A barevnost je velkou výhodou systému Ceresit MicroProtect – unikátní je stálost jejich barev a barevná shoda spárovacích hmot a silikonových tmelů.

Byty v Rezidenci Měcholupy mají v interiérech a společných prostorách hned čtyři z 29 možných odstínů – kromě bílé spárovací hmoty a silikonu také odstín silver, manhattan a chocolate. K lepení obkladů a dlažeb bylo použita voděodolná lepicí malta Ceresit CM 12.

Zdroj: Henkel ČR, spol. s r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: stavba stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze