Stavební spoření v létě výhodněji

Stavební spoření v létě výhodněji

28. 08. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Stavebko se dlouhodobě drží mezi nejoblíbenějšími spořicími produkty. Důvodem je především jeho bezpečnost a zajištěný výnos, který po započtení státní podpory přesahuje 3 %.


Pokud navíc využijete současné letní nabídky ČMSS, získáte prémii až 1 000 Kč za uzavření smlouvy a také možnost předčasně ukončit smlouvu již po třech letech bez poplatku.

„Stavební spoření má smysl především ve střednědobém horizontu minimálně šesti let. Význam stavebního spoření navíc nyní poroste s tím, jak nebude možné financovat investice do bydlení pouze úvěrem. Nicméně z našich průzkumů vyplývá, že především klienti v předdůchodovém věku chtějí mít možnost bezplatně spoření ukončit v případě, že potřebují peníze využít dříve,“ vysvětlil změnu místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.

Poplatek za předčasné ukončení smlouvy dosud činil 0,5 % z cílové částky, nyní tak klienti ušetří až několik tisíc korun. Další tisícovka čeká na každého, kdo si od července uzavře smlouvu o stavebním spoření. Akce platí i pro děti a mladé do 26 let. Odměna představuje 50% slevu z poplatku za uzavření smlouvy.

zdroj isifa/shutterstock

Výhodnost stavebního spoření vynikne především ve srovnání s ostatními druhy spoření. Průměrný výdělek deseti nejlepších spořicích účtů dosáhl v loňském roce jen 0,61 %. Podobně se vede i penzijním fondům, kde téměř polovina z nich neporazila inflaci a téměř každý čtvrtý vám dokonce prodělává.

ZDROJ: PR článek společnosti ČMSS

Kategorie: Novinky
Tagy: ČMSS stavebni sporeni
Sdílejte článek

Diskuze