SunizerTM prosvětlí váš domov skrz střechu

SunizerTM prosvětlí váš domov skrz střechu

21. 04. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Určitě tu situaci znáte. Při opravě svého starého bytu či domu jste zjistili, že byste potřebovali do půdy nově vzniklého pokoje, koupelny nebo prostě kamkoli dostat trochu více světla. Jak na to? Klasickým řešením je […]

Určitě tu situaci znáte. Při opravě svého starého bytu či domu jste zjistili, že byste potřebovali do půdy nově vzniklého pokoje, koupelny nebo prostě kamkoli dostat trochu více světla. Jak na to? Klasickým řešením je samozřejmě nainstalovat střešní nebo fasádní okno. Co když ale tato možnost nepřichází, ať už z jakéhokoli důvodu, v úvahu? Právě v těchto případech máme pro vás řešení…

Je jím náš světlovod Sunizer. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Nebo že dokonce nevíte, co to tubusové světlovody jsou? V samé podstatě se jedná o velice jednoduchý systém přenesení přírodního světla (světelných paprsků) ze střechy vašeho domu či bytu přímo do požadované místnosti. Toho docílíme instalací našeho světelného tubusu do vaší střechy a jeho vyústěním ve stropě temné či jen tmavé nebo nedostatečně osvětlené místnosti. O zatečení střechou se bát nemusíte, protože dodávané komponenty na prostup jsou naprosto standardní, instalace je obdobná jako u střešního okna nebo výlezu na střechu.

Základem našeho tubusového světlíku či světlovodu Sunizer je hliníkové potrubí, ve kterém je uvnitř nanesena speciální zrcadlová vrstva. Tubus není tedy zevnitř pouze leštěný, protože leštěný hliník by za několik let ztratil obrovské procento ze své odrazivosti, ale je na něj přímo nanesena reflexní vrstva stříbra, která neztratí téměř 100% odrazivost nikdy. Z tohoto hlediska je životnost světlovodu takřka neomezená. Velkou předností systému Sunizer jsou tzv. Fresnelovy čočky. Jde o speciálně vytvořený optický prvek, která obsahuje množství upravených čoček, jež rozmělňují na ně dopadající světlo pod velkým úhlem. To znamená, že světlo ze světlovodu osvítí ve vaší místnosti mnohem větší plochu, než kdyby spodní strana Sunizeru byla tvořena například jen broušeným sklem jako u jiných produktů. Z tohoto důvodu můžete použít častokrát i nižší typ (menší průměr) Sunizeru než u klasických světlovodů, což vám zajistí nemalé finanční úspory.

Světlovod Sunizer nabízíme celkem ve dvou variantách, a to pro plochou a pro šikmou střechu. Rozdíl mezi těmito dvěma sadami je pouze v tom, že základní sada pro šikmou střechu obsahuje stavitelný kloub a je přibližně o metr delší, právě kvůli potřebě zalomit světlovod, a samozřejmě zcela odlišnou základnu do střechy. Disponujeme také širokou nabídkou průměru potrubí, a to od těch nejmenších (230 mm), které jsou vhodné zejména pro osvětlení malých místností, například WC, až po naše největší průměry (530 mm), jež naši klienti využívají pro osvětlení velkých kanceláří nebo například spojených obývacích pokojů a kuchyní či velkých schodišť. Instalace Sunizeru přes půdní prostor je tou nejběžnější a nejúčinnější.

Ještě vás čeká jedno důležité rozhodnutí, a to jestli se vám hodí ke stylu pokoje čtvercový typ difuzoru (stropního krytu), anebo klasický kulatý. Další nabídka příslušenství je poměrně bohatá, takže si můžete buď přisvítit v noci moderními LED diodami, nebo naopak přebytek světla utlumit klapkou. A jestli se bojíte úniku tepla přes Sunizer, tak se bát nemusíte, pokud si vyžádáte do systému izolační sklo.

Jestliže si nejste jistí, jaký průměr a jakou délku světlovodu budete potřebovat, naši technici vám s radostí poradí a učiní bezplatnou nabídku na tel. 724 161 913.

O kvalitě produktu svědčí i vítězství v celostátní odborné soutěži Výrobek roku (www.vyrobekroku.cz), kde v roce 2009 získal SUNIZER hlavní cenu.

V případě zájmu, ale i pokud jste pouze zvědaví, se obraťte na výrobce – ABC (American Bohemian Corporation) nebo navštivte specializované stránky www.sunizer.cz .

TIP: V průběhu celého roku můžete navštívit expozici výrobce Sunizeru přímo na stavebním veletrhu v Brně, přesněji v areálu vzorových domů EDEN, kde uvidíte nainstalovaný SUNIZER v domě č. 4. Jak se říká, jedno podívání má větší přínos než hodiny pátrání na netu…


Zdroj:  ABC – AMERICAN BOHEMIAN CORPORATION s.r.o

Kategorie: Novinky
Tagy: střecha svetlovod
Sdílejte článek

Diskuze