jak strávit volný čas doma

Tipy, jak strávit volný čas doma

27. 04. 2020
Diskuze (0)
Sdílet

Pokud patříte mezi milovníky interiérového designu, rádi se o něm ve volném čase dozvídáte stále něco nového nebo čerpáte inspiraci pro svůj domov a sledujete trendy v bydlení, přinášíme vám tipy na knihy a pořady, díky kterým se doma zabavíte a strávíte příjemné chvíle.

Knihy

Čtení je jednou z nejlepších forem trávení volného času. Tato aktivita má pro nás mnoho benefitů – díky čtení si rozšiřujeme slovní zásobu a stimulujeme naše mozkové buňky. To má pozitivní dopad zejména na naše analytické myšlení, paměť, představivost, koncentraci a pozornost. Pokud ještě narazíte na zajímavou knihu v oblasti, která je vašim koníčkem a vášní, je to dvojitá výhra! A v oblasti interiérového designu o zajímavé knihy není nouze – můžete si vybrat, jestli se chcete dozvědět něco o jednotlivých stylech, designérech nebo se inspirovat DIY projekty, které pak můžete vyzkoušet právě u vás doma. Díky krásným fotografiím často stačí jenom listovat stránkami těchto knih a inspirace na vás vyskočí sama.

  • Kelly Hoppen Škola designu

V knize interiérové designérky Kelly Hoppen se dovíte, jak si vytvořit svoje vysněné bydlení krok za krokem. Na své si přijdou zejména fanoušci elegantních interiérů a neutrálních barev, kterými je britská designérka proslulá.

  • Dorotea Vejmelková – Stylové bydlení

Ve své knize vám Dorotea Vejmělková, spolumajitelka a spoluzakladatelka DesignŠkoly, jednoduše a jasně vysvětlí, jak postupovat a na co myslet při zařizování domu či bytu – od výběru a ladění materiálů, barev a stylů až po technické rady, díky kterým vás při zařizování bydlení nic nepřekvapí.

  • Igor Josifovič Urban Jungle

Tato kniha je pastvou pro oči pro všechny milovníky pokojových rostlin. Najdete v ní kromě nádherných obrázků i informace a praktické tipy, jak se starat o pokojové rostliny, spolu s příběhy a rozhovory s lidmi, kteří jejich kouzlu propadli a doma si pěstují malou zelenou džungli.

Urban Jungle

Pořady

YouTube asi pro vás nebude novinkou, co se týče doporučení platformy, kde můžete najít inspiraci všeho druhu. Zajímavé pořady o interiérovém designu však nabízí i streamovací platforma Netflix, kterou si můžete pořídit na jeden měsíc zdarma. Oba níže zmíněné pořady jsou v angličtině s českými titulky. Ale hlavně, všechny jsou vysoce návykové!

  • Mistři interiérů Tento britský pořad má zatím jen jednu sérii, ale upozorňujeme vás, že po skončení jednoho dílu budete pravděpodobně automaticky klikat na další. V jednotlivých částech pořadu mezi sebou soutěží nadějní interiéroví designéři, kteří se v každé části pořadu musejí po svém (a ve svém stylu) vypořádat se zadaným úkolem (např. proměna interiéru dovolenkového domku či studentského pokoje).

 Mistři interiérů

  • Nejpozoruhodnější domy světa I když tento pořad není primárně o interiérovém designu, ale spíše o architektuře, pohled na ty nejúžasnější domy po celém světe spojené s filozofií architektů, kteří za nimi stojí, pro vás určitě budou inspirativní.
Nejpozoruhodnější domy světa

Nejpozoruhodnější domy světa

  • Malinkaté domky Posledním doporučením pořadem je série videí, kterou najdete na YouTube. Pořad provádí bydlením a životním stylem, které dostalo přezdívku „tiny house movement“, který můžeme přeložit jako hnutí malinkých domku (a že jsou tyto domky někdy opravdu malé!). Majitelé vás svými domky nejen provedou, ale často ukážou i zajímavé vychytávky pro bydlení v malém prostoru a důvody, proč se pro tento životní styl rozhodli.
Malinkaté domky

Malinkaté domky

Připravila: Lucia Blažiová

Foto: istock.com, youtube, netflix, grada 

Kategorie: Novinky
Tagy: interiérový design tipy na knihy Zůstaň doma
Sdílejte článek

Diskuze